اسرائیل در حال آماده شدن برای تهاجم زمینی به نوار غزه است

Screen Shot 2023-10-25 at 12.45.16 PM

نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید این کشور در حال آماده شدن برای تهاجم زمینی به غزه است، اما حاضر نشد جزئیاتی در مورد زمان یا اطلاعات مربوط به عملیات ارائه کند.

بنیامین نتانیاهو چهارشنبه شب در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: تصمیم‌گیری در مورد زمان ورود نیروها به باریکه غزه با کابینه ویژه جنگی دولت اسرائیل است.

او افزود: «ما در حال حاضر هزاران تروریست را کشته‌ایم و این تازه آغاز کار است».

نخست‌وزیر اسرائیل تصریح کرد: «همزمان، ما برای تهاجم زمینی آماده می‌شویم. من در مورد زمان، چگونگی و تعداد نیروها توضیح نمی‌دهم. من همچنین درباره محاسبات مختلفی که انجام می‌دهیم، که عموم مردم از آن بی‌اطلاع هستند و وضعیت باید این‌گونه باشد، توضیح بیشتری نمی‌دهم».

ساعاتی پیش از این اظهارات، روزنامه آمریکایی «وال استریت جورنال» بر اساس گفته‌های مقامات آمریکایی و اسرائیلی گزارش داده بود که اسرائیل با درخواست واشینگتن برای وقفه در آغاز عملیات زمینی در نوار غزه موافقت کرده است.

این روزنامه روز چهارشنبه نوشت: این اقدام به آمریکا فرصت خواهد داد که برای محافظت از نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه سامانه‌های ضدهوایی ارسال کند.

ارتش اسرائیل از زمان حمله شبه‌نظامیان حماس به خاک این کشور در روز ۱۵ مهر، صدها هزار نیرو در مرز نوار غزه و همچنین جبهه شمالی با لبنان مستقر کرده است. مقامات این کشور می‌گویند که گروه حماس را از صفحه روزگار محو خواهند کرد و رهبران حماس باید خود را «مرده» بدانند.