وزارت امور خارجه اسرائیل روز سه شنبه به سخنرانی مجازی ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل واکنش نشان داده و گفته است، حکومت جمهوری اسلامی «خطری آشکار و فوری برای صلح در خاورمیانه است.»

ابراهیم رئیسی در سخنان روز سه‌شنبه خود سیاست‌های آمریکا را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

این باره:ابراهیم رئیسی در نشست مجازی سازمان ملل: به آمریکا اطمینان نداریم

در بیانیه وزارت امور خارجه اسرائیل آمده است، دولت جدید در ایران به ریاست (ابراهیم) رئیسی و اکثر وزرای آن، چهره‌ افراطی حکومتی هستند که بیش از ۴۰ سال است که به شهروندان ایرانی لطمه وارد کرده است، تروریسم را تشویق و تامین مالی کرده و تمامی منطقه خاورمیانه را بی ثبات کرده است.

این وزارت خانه تصریح کرده است، (ابراهیم) رئیسی همچنان با سخنرانی مملو از دروغ و بدبینی به فریب جامعه بین المللی ادامه می دهد. جامعه بین المللی می‌بایست حکومت ایران را محکوم کند و مانع دستیابی این افراطیان به توانایی هسته‌ای دست یابند.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در سخنرانی خود در هفتادوششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت٬ سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران طبق فتوای رهبری، «حرمت تولید، ‌ساخت و انباشت سلاح اتمی» است و سلاح اتمی هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران ندارد.

رئیس جمهوری ایران همچنین گفته بود، سیاست خروج «خودسرانه از برجام و فشار حداکثری» دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سایق آمریکا، علیه ایران «به‌طور کامل» شکست خورده، اما سیاست «ظلم حداکثری» هنوز رها نشده است.

این در حالی است که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با حضور در نیویورک در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت، ایالات متحده همچنان به تعهد خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی پایبند است.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که بایدن گفت که «در حال کار» با چین، فرانسه، روسیه، بریتانیا و آلمان است تا «با ایران به شکل دیپلماتیک تعامل شود و بازگشت به» برنامه جامع اقدام مشترک میسر شود.