اسرائیل نوار غزه را بمباران کرد

ارتش اسرائیل روز شنبه مناطقی از نوار غزه را بمباران کرد.

مقام‌های فلسطینی و رسانه‌های اسرائیلی از شلیک هفت موشک هوا به زمین به نزدیکی مزرعه‌ای در منطقه بیت‌ حانون غزه خبر داده اند.

ارتش اسرائیل در نخستین واکنش اعلام کرد یک تونل فلسطینی‌ها را بمباران کرده است.

تا کنون گزارشی از تلفات احتمالی این حمله منتشر نشده است.

بمباران هوایی باریکه غزه تنها ساعاتی پس از اعلام بسته شدن تنها گذرگاه مرزی این منطقه با اراضی اسرائیل صورت می‌گیرد.

آخرین راهپیمایی «بازگشت» فلسطینیان روز جمعه همچون هفته‌های گذشته به خشونت کشیده شد. در جریان این راهپیمایی، شماری از معترضان فلسطینی یک خط لوله انتقال سوخت از اسرائیل به نوار غزه را منفجر کردند. یک شهروند فلسطینی در پی تیراندازی سربازان اسرائیلی جان خود را از دست داد.

بر اساس آخرین گزارش ها از نوار غزه، نوجوان پانزده ساله فلسطینی که روز جمعه در آخرین تظاهرات موسوم به «راهپیمایی بازگشت» بر اثر شبیک نیروهای اسرائیلی مجروح شده بود روز شنبه از شدت جراحات درگذشت.

با کشته شدن این نوجوان فلسطینی شمار افرادی که از سی ام مارس، آغاز جنبش اعتراضی فلسطینیان در نوار غزه جان خود را از دست داده اند به پنجاه و چهار نفر رسید.
نتانیاهو چراغ سبزی از ترامپ و جدیدن پومپئو گرفته و مطمئن روسیه هم برخلاف منافع ملی اش اقدامی نمی کنه و با این تفاسیر و رویاهایی که برای از بین بردن ایران و مقاومت در سر پرورنده و از طرفی فرافکنی داخلی و اینکه درگیر پرونده های اقتصادی خودش است داره اشتباهاتی می کنه که خاورمیانه و به یک جنگ بزرگ سوق می ده. البته روسیه قطعاً موافق تغییر موازنه قدرت در خاورمیانه نیست چون امنیت و منافع ملی اش و زیر سئوال می بره اگر اسرائیل به ایران حمله کنه (نه ایران به اسرائیل) روسیه به خاطر عدم تغییر موازنه قدرت احتمالا ممکنه تا حدودی حامی ایران باشه. اما برای هیچ کدوم از کشور ها منجمله همون اسرائیل این جنگ نتیجه ای جز از دست رفتن منافع و مفت بازی نخواهد داشت. خط قرمز ایران خودش. اسرائیل جواب این حرکاتش و مطمئناً می گیره از ایران اما زمانی نمی گیره که اون می خواد.

5 بار پسندیده شده
شما هم با این تحلیل های آبکیت همه جا حضور داری ولی چند جمله را درست نمی توانی سرهم بندی کنی. اقلا آنچه را که نوشتی قبل از پرتاب یک بار بخوان ببین اصلا خودت می فهمی که چه مطلبی نوشته ای؟ جملات بی سر و ته دلیل بر معلومات نیست.ویک مطلب را همه جا آوردن هم دلیلی دیگربر کمبود مطالعه می باشد.

You may also like...