در ادامه واکنش‌ها به اعتراضات خوزستانی‌ها به بی‌آبی که برای هفتمین شب متوالی در جریان است وبه گفته منابع مختلف، دست‌کم چهار کشته برجای گذاشته، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که کشورش از نزدیک گزارش‌های مربوط به آتش گشودن نیروهای امنیتی ایران به روی تظاهرات کنندگان را دنبال می‌کند.

به نوشته واشنگتن پست، آقای پرایس گفت: «ما از حق ایرانیان برای گردهمایی مسالمت آمیز و ابراز نظراتشان حمایت می‌کنیم….بدون آن که از خشونت و یا ترس از بازداشت خودسرانه توسط نیروهای امنیتی واهمه‌ای داشته باشند».

هشدار دادستانی خوزستان

درحالی که اخبار دریافتی از شبکه‌های اجتماعی حاکی از گسترش این اعتراضات به دیگر مناطق خوزستان و برخی دیگر استان‌ها و همزمان تشدید حضور نیروهای ضدشورش در این استان است، دادستانی خوزستان با انتشار بیانیه‌ای درباره این اعتراضات هشدار داد. در این بیانیه معترضان، «اغتشاشگران، عوامل مزدور بیگانه، منافقین کوردل، تجزیه طلبان و عناصر پلید ضد انقلاب» خوانده و «هشدار» داده شده است که با آنها در صورت «ایجاد هرگونه ناامنی و بی‌ثباتی و اخلال در نظم عمومی» برابر قانون «به شدت هر چه تمام‌تر» برخورد می‌شود.

علی فرهمندپور، فرماندار وییژه دزفول نیز در گفتگو با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد که این «اغتشاشات» به هیچ وجه ربطی به آب کشاورزی ندارد و افزود: «اغتشاشگران افرادی فرصت طلب هستند که با فراخوان ضدانقلاب وارد صحنه می‌شوند.»

واکنش در اینستاگرام علی خامنه‌ای

در این روز در صفحه اینستاگرام منتسب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران بخشی از سخنان او که گفته می‌شود در سال ۱۳۹۵ بیان کرده است، بازنشر شد.

در این پیام آمده است: «رهبر انقلاب: مسئولان وظیفه دارند به مشکلات خوزستان رسیدگی کنند و اگر کسی به فکر مردم باشد، نمی‌تواند در مقابل مسائل دشوار خوزستان راحت بماند و این وظیفه‌ی قطعی، فوری و همیشگی حکومت‌هاست که به فکر مردم باشند.»

این پیام در حالی منتشر می‌شود که در جریان این اعتراضات، بارها شعارهایی علیه او سر داده شده است.

روز چهارشنبه همچنین استاندار خوزستان با فرمانده سپاه ولیعصر و جمعی ازشیوخ و بزرگان عشایر عرب استان دیدار کرد. به نوشته ایرنا او از شیوخ و بزرگان منطقه خواست تا «جوانترها را به خویشتن داری، کنار گذاشتن احساسات کاذب و پرهیز از دنباله روی و افتادن در مسیر نقشه‌های شوم دشمنان نصیحت و ارشاد نمایند».