اعتراض‌های ایران؛ سمیرم شب ناآرامی را پشت سر گذاشت

03

در حالی اعتراضات ایران وارد هفته شانزدهم خود شد که گزارش‌هایی از ناآرامی در شهرستان سمیرم در استان اصفهان از روز گذشته منتشر شده است.

طبق برخی از گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیروهای یگان ویژه در این شهر کوچک مستقر شده‌اند. روز گذشته تجمع‌های اعتراضی مقابل ساختمان فرمانداری این شهر گزارش شده بود. شماری از مردم در این تجمع‌ها شعار «فرماندار داعشی نمی‌خواهیم» سر دادند. طبق این گزارش‌ها اعتراض‌ها تا نیمه شب ادامه پیدا کرده است.

از سوی دیگر با آغاز سال نو میلادی به وقت ایران شماری از چهره‌های اپوزیسیون ایران در خارج از کشور با انتشار پیامی مشترک در شبکه‌های اجتماعی سال ۲۰۲۳ را «سال تحقق آزادی و عدالت» در ایران توصیف کردند.

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با اعتراض‌ها در ایران در روز یکشنبه ۱۱ دی (یک ژانویه) را می‌توانید در این صفحه پیگیری کنید.

خبرنامه امیرکبیر: حدود ۴۰ دانشجوی دانشگاه امیرکبیر تعلیق شدند

به گزارش خبرنامه امیر‌کبیر، بنا بر اطلاعات واصله به این خبرنامه، وضعیت حدود ۴۰ دانشجو دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) از سوی شورای انضباطی این دانشگاه به «تعلیق از تحصیل» تغییر یافته است. طبق اعلام مدیریت حراست دانشگاه امیرکبیر، این دانشجویان تا اطلاع ثانوی معلق از تحصیل‌اند و از تمامی امکانات رفاهی از جمله خوابگاه و سلف غذاخوری محروم هستند.

این خبرنامه در روز ۲ دی از حذف ترم تحصیلی عده‌ای از دانشجویان و منع آ‌ن‌ها از ورود به خوابگاه و استفاده از امکانات دانشگاه توسط هیئتٰ‌رئیسه این دانشگاه خبر داده بود.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طول اعتراضات جاری ایران بارها شاهد تجمع دانشجویان در همبستگی با معترضان ایرانی بوده است.

اعتراضات دانشگاه امیرکبیر