اولیویا برین، مدال‌آور مسابقات جهانی و پارالمپیک اعتراض شدید کرده که چرا یکی از مسئولان مسابقات قهرمانی انگلستان به او گفته شورت ورزشی‌اش کوتاه است و باید یک شورت “مناسب‌تر” بپوشد.

خانم برین، ورزشکار ۲۴ ساله، می‌گوید آخر هفته در مسابقات قهرمانی یکی از مسئولان به او گفته شورتش “بیش از اندازه کوتاه و بدن‌نما” است.

ورزشکار دوی سرعت و پرش طول به بی‌بی‌سی گفته برای این به موضوع اعتراض علنی کرده که چنین اتفاقی برای دیگران نیفتد.

“این کار من را بسیار عصبانی کرد. کاری که خیلی غلط است. می‌دانید که آنها اجازه ندارند نظر بدهند که چه چیزی می‌توانید و چه چیزی نباید بپوشیم.”

اولیویا برین در سال ۲۰۱۵ برنده مدال طلای مسابقات جهانی دوی ۴۰۰ متر شده و در سال ۲۰۱۷ هم مدال طلای پرش طول را گرفته است. در تمام آن مسابقات خانم برین با همین شورت در مسابقات شرکت کرده است.

“این شورت مثل یک مایوی فاق‌بلند است. من ۹ سال است همین مدل شورت را می‌پوشم. و هیچ مساله‌ای هم نداشته‌ام. ما باید چیزی بپوشیم که با آن راحت هستیم.”

او به برنامه “ساعت زنان” رادیو بی‌بی‌سی گفته است “باید تا جایی که می‌شود در مسابقه لباس سبک بپوشیم که احساس سنگینی نکنیم و با آن راحت باشیم.”

اولیویا برین در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن مدال برنز گرفته بود.

خانم برین در اینستاگرامش از حمایت‌کنندگانش تشکر کرده و گفته نمی‌دانسته این موضوع چقدر فراگیر است.

او برای رادیو توضیح داده که این اتفاق بعد از مسابقه پرش طول در شهر بدفورد برای او افتاده: “تازه مسابقه را تمام کرده بودند و داشتم از مسئولان برای کمک و حمایتشان تشکر می‌کردم که یکی از مسئولان که زن بود جلو آمد و پرسید ‘می‌توانم با تو حرف بزنم؟ ‘و گفتم بله مشکل چیه؟ او گفت که فکر می‌کند چیزی که من پوشیده‌ام به شدت کوتاه است و بدنم را نشان می‌دهد. و باید به فکر خرید یک چیز دیگر باشم. نمی‌دانستم چه جوابی بدهم و زبانم بند آمده بود. اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که ‘داری شوخی می‌کنی؟'”

اولیویا برین عقیده دارد که ورزشکاران مرد با چنین انتقادهایی مواجه نیستند. او بعد از نوشتن نظرش در توییتر و اعلام این خبر با زنان ورزشکار زیادی مواجه شده که چنین تجربه‌ای داشته‌اند.

خانم برین می‌گوید از گستردگی این طرز تفکر خبر نداشته و از اینستاگرام و توییترش تجربه‌های مشابه را خوانده است و فکر می‌کند این رویه غلط باید تغییر کند.

او گفته قضیه را تا جایی که بتواند دنبال می‌کند و می‌خواهد با اطلاع‌رسانی وضعیت ورزش زنان را عوض کند.

یکی از سخنگویان فدراسیون قهرمانی انگلستان گفته که از موضوع اطلاع دارند و به طور فوری پیگیر قضیه هستند. او گفته تمام ورزشکاران باید از شرکت در مسابقات احساس راحتی کنند.