نورنیوز، پایگاه خبری منتسب به شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد “اقدام خرابکارانه علیه یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی در اطراف کرج با شکست روبرو شد و هیچگونه خسارت مالی و جانی نیز بدنبال نداشت”.

بنابر این گزارش این حمله بامداد امروز چهارشنبه دوم تیر رخ داده است. این حمله در اطراف کرج رخ داده است.

هنوز جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نشده است.

نورنیوز می‌گوید “چگونگی این رخداد و همچنین شناسایی عوامل آن از سوی مراجع مسئول در دست بررسی و پیگیری است”.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که صبح امروز نیز برخی رسانه‌های داخلی ایران خبری درباره یک حمله “پهپادی” به مجموعه دارویی “برکت”، زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام در کردان کرج منتشر کرده بودند. بنابر این گزارش “گویا نقطه مجاور این مجموعه هدف حمله قرار گرفته که هیچ آسیبی به دنبال نداشته است”.

منبع تصویر، GOOGLE

این گزارش دقایقی بعد از خروجی سایت خبرگزاری کار ایران (ایلنا) حذف شد. سپس فاطمه مهدیانی، سردبیر ایلنا در توییتر نوشته که در پی تماس یک نهاد امنیتی، خبر از خروجی این خبرگزاری حذف شد چون آنها اعلام کردند که هدف، ساختمان انرژی اتمی بود که در کنار شرکت دارویی برکت قرار داشت.

تویتر فاطمه مهدیانی

در این اخبار مشخص نشده است که منظور از این حمله “پهپادی” چیست و چگونه انجام شده است.

در آخرین مورد از حملات به تاسیسات هسته‌ای ایران، یکشنبه ۲۲ فروردین امسال، انفجاری در سیستم برق تاسیسات اتمی نطنز رخ داده بود که مقامات بلندپایه ایران آن را “تروریسم هسته‌ای” خواندند.

انفجار فروردین ماه در نطنز یک روز بعد از آن رخ می‌داد که مقام‌های هسته‌ای ایران از راه‌اندازی دوباره بخشی از این تاسیسات بعد از انفجار تیر ماه سال قبل خبر داده بودند.

چند روز پس از این حادثه، وزارت اطلاعات ایران فردی را به عنوان “عامل خرابکاری” تاسیسات هسته‌ای نطنز را معرفی کرد.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده بودند که اسرائیل پشت این حمله قرار داشت.

طی دو دهه گذشته، مجموعه‌ای از ترورها و عملیات خرابکارانه در ایران رخ داده است که مسئولیت آن در نظر افکار عمومی، رسانه‌ها و کارشناسان، به اسرائیل منتسب شد. اسرائیل اما به ندرت زیر بار مسئولیت اینگونه اقدام‌ها رفته است.