پلیس و نیروهای حفاظتی کنگره آمریکا همزمان با جلسه نمایندگان دو مجلس کنگره برای تایید نتایج انتخابات، ناچار شدند ساختمان کنگره و محوطه اطراف آن را قرق کن

علت این تصمیم تهدید امنیتی و پیش روی تظاهرات کنندگان به سوی پله‌های ساختمان کنگره بوده است.

رسانه‌ها از خارج کردن مایک پنس از کنگره به دلایل امنیتی خبر داده‌اند.

رسانه‌ها همچنین از نیمه کاره گذاشتن جلسه مجلس نمایندگان و خارج کردن نانسی پلوسی، رئیس این مجلس به اتاقی امن خبر می‌دهند.

صدها نفر از حامیان دونالد ترامپ با تجمع در برابر ساختمان کنگره به نتایج انتخابات اعتراض دارند و بنابر گزارش‌ها معترضان برای ورود به ساختمان کنگره برابر ماموران صف آرایی کرده اند.

تصاویر ویدیویی که رسانه‌های آمریکا در حال مخابره آن هستند از حضور معترضان در داخل ساختمان کنگره و یکی از سالن‌ها اصلی آن حکایت دارد اما در این تصاویر خشونت یا درگیری دیده نمی‌شود.

تصاویری که از بیرون کنگره هم مخابره می‌شود از حضور معترضان حامی دونالد ترامپ در بالکن و محوطه‌های خارج صحن کنگره است که به طور معمول افراد عادی اجازه ورود به این مناطق را ندارند.

وضع قانون منع آمد و شد در پایتخت آمریکا

همزمان با تشنج در اطراف کنگره آمریکا، شهردار واشنگتن دس‌سی، فرمان منع آمد و شد صادر کرده و رفت و آمدها در پایتخت آمریکا را از ساعت ۶ عصر روز چهارشنبه با ساعت ۶ صبح فردا (پنجشنبه ۷ ژانویه) ممنوع کرده است.

گزارشگرانی که در داخل ساختمان کنگره هستند از ورود معترضان به صحن مجلس نمایندگان خبر می‌دهند.

نیروهای گارد ملی به اطراف این ساختمان که در مرکز پایتخت واقع شده اعزام شده‌اند.

شبکه سی‌بی‌اس می‌گوید سناتورها و نمایندگان کنگره به مکانی امن منتقل شده‌اند