سعید محمد داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری که صلاحیت او از سوی شورای نگهبان احراز نشده بود، از ابراهیم رئیسی حمایت کرد.

براساس گزارش رسانه‌های ایران سعید محمد پس از دیداری دو ساعته با ابراهیم رئیسی اعلام کرد که “در ایام تبلیغات انتخاباتی ستادهای پیشین او با حفظ ساختار، به عنوان جدید ستادهای جوان حامی ابراهیم رئیسی” فعالیت خواهند کرد.

سعید محمد سرتیپ دوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی سپاه موسوم به خاتم‌الانبیا است.

در این دیدار اعضای ستاد انتخاباتی آقای محمد نیز او را همراهی می‌کردند.

خبرگزاری ایسنا گزارش داد که آقای رئیسی با استقبال از همکاری و حمایت سعید محمد گفت که “مجاهدت‌هایی که مخلصانه و با احساس تکلیف، شما را به ورود در این عرصه کشاند عند الله محفوظ است و از این ظرفیت‌ها باید استفاده شود”.

پیش از این حسین دهقان، دیگر داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری و مشاور نظامی آیت‌الله علی خامنه‌ای به نفع ابراهیم رئیسی،از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ انصراف داده بود.

در تحولی دیگر، امروز نیز جبهه پایداری ابراهیم رئیسی را نامزد اصلح انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم معرفی کرد.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی، از تشکل های جناح اصولگرای ایران است که در گذشته، اخبار پراکنده‌ای در مورد اختلافات آن با سایر تشکل های اصولگرا بر سر سیاست های انتخاباتی منتشر شده بود.

ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، محسن مهرعلیزاده، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، عبدالناصر همتی و امیرحسین قاضی زاده هاشمی هفت نامزدی هستند که صلاحیت آنها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ تایید شده است.

آقای رئیسی در انتخابات سال ۱۳۹۶ که از حسن روحانی شکست خورد، توانسته بود حمایت اکثریت قریب به اتفاق اصولگرایان را به دست آورد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.