انتشار تصویری از شکایت والدین کیان پیرفلک از «ضابطین قضایی» به دلیل تیراندازی به خودروی آنها

Screen Shot 2023-06-03 at 3.38.15 PM

سجاد پیرفلک، عموی کیان پیرفلک٬ کودک اهل ایذه که در جریان اعتراضات به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد٬ تصویری از متن شکایت والدین این کودک از «ضابطین قضایی» به دلیل تیراندازی به خودروی شخصی آنها در توییتر منتشر کرده است.

در شکایت میثم پیرفلک و زینب مولایی راد، پدر و مادر کیان تصریح شده است: «هیچ شکایتی از عباس کورکوری معروف به مجاهد و بهمن بهمنی و دیگر بازداشت شدگان شهروند ایذه ای نداشته و نداریم.»

خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز جمعه ۱۸ فروردین خبر داد که برای یکی از معترضان زندانی به نام عباس کورکوری، مشهور به مجاهد کورکور، که به‌ عنوان متهم اصلی در پرونده کشته شدن کیان پیرفلک معرفی شده، حکم اعدام صادر شده است.

میثم پیرفلک پیشتر نیز در فروردین سال جاری در ویدئویی اعلام کرد که او و خانواده‌اش هیچ شکایتی از فردی که قوه قضاییه جمهوری اسلامی به عنوان متهم اصلی این پرونده معرفی کرده٬ ندارند.

نهادهای امنیتی و قضایی ایران، علاوه بر مجاهد کورکور چند نفر دیگر از جمله بهمن بهمنی را به دست داشتن در حمله مسلحانه به معترضان در ایذه و مسئول کشته شدن شماری از آن‌ها از جمله کیان پیرفلک معرفی کرده‌اند.

کیان پیرفلک در زمان مرگ تنها ۹ سال داشت و همین در کنار افشاگری مادرش او را به یکی از شناخته‌شده‌ترین قربانیان سرکوب در پی اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» تبدیل کرد.