انتقاد از نمایندگان ‘فوتبالیست’؛ مجلس بریتانیا جای روپایی زدن نیست

گروهی از نمایندگان مجلس عوام بریتانیا به دلیل فوتبال بازی کردن در صحن مجلس این کشور مورد بازخواست قرار گرفتند. هانا باردل، پس از برگزاری نشست در پارلمان مشغول روپایی زدن شده و فیلم این کار را هم در شبکه‌های اجتماعی گذاشته بود.

این نماینده حزب ملی اسکاتلند همچنین به همراه سایر نمایندگان از جمله تریسی کروچ، نماینده حزب محافظه‌کار و از معاونان پیشین وزیر ورزش بریتانیا یک عکس یادگاری گرفت.

جان برکو، رئیس مجلس عوام بریتانیا گفت: “صحن تاریخی پارلمان نباید برای این گونه فعالیت‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.”

او همچنین گفت که شماری از نمایندگان بابت این کار عذرخواهی کرده‌اند.

خانم باردل و خانم کروچ عضو تیم زنان نمایندگان مجلس بودند و قرار بود روز سه‌شنبه بازی کنند، اما بازی آن‌ها به دلیل احتمال همزمانی با رای‌گیری لغو شد.

این نمایندگان بعدا پیراهن‌های ورزشی خود را پوشیدند و عکس گرفتند و خانم باردل هم در میان صندلی‌های سبز مجلس روپایی زد.

Hannah Bardell

The women’s parliamentary football team @UKWPFC should have played their first match tonight ⚽️

Myself, @Alison_McGovern @tracey_crouch @LouHaigh @Steph_Peacock were all set but votes stopped us alas! Instead we had a kickabout and a photo in the chamber!

در بیانیه‌ای که مجلس عوام روز سه‌شنبه (۲۰ نوامبر) منتشر کرد، آقای برکو گفت: “توجه من به این نکته جلب شد که برخی حرکات ورزشی دیروز در مجلس انجام شده است. به من گفته شد دربان‌هایی که مشغول خدمت بودند، نگرانی‌شان از انجام این حرکات را ابراز کرده‌اند، اما به آن‌ها اطمینان داده شده که برای این کار اجازه گرفته‌اند. خواستم اطمینان بدهم که این اجازه قطعا از طرف من صادر نشده است.”

از صندلی وزارت تا نیمکت مربی‌گری؛ کاندولیزا رایس مربی فوتبال آمریکایی می‌شود؟
ورزشکاران نامدار دنیای سیاست؛ از آرنولد تا ‘ارباب زمین و دریا’
آیا جدا کردن ورزش از سیاست ممکن است؟
جان برکو همچنین گفت که از خانم کروچ و استفانی پیکاک و لوییز هیگ (نمایندگان حزب کارگر) نامه‌های عذرخواهی دریافت کرده است. آلیسون مک‌گاورن دیگر نماینده حزب کارگر بود که با پیراهن ورزشی در مجلس عکس گرفت.

آقای برکو گفت: “به نظرم می‌توانم به همه اعلام کنم که وقتی می‌گویم مجلس تاریخی ما جای این گونه فعالیت‌ها نیست، خیلی آرام به همکاران یادآوری می‌کنم که اگر آن‌ها می‌خواهند در ساعات خارج از جلسات، کاری به غیر از نشان دادن مجلس به مهمانان انجام دهند، حتما باید از من اجازه کتبی بگیرند.”

You may also like...