فرزین رضایی روشن، زندانی سیاسی، که از اسفند ۹۸ در زندان به سر می برد، به بیمارستان امین‌آباد تهران منتقل شده است.

بابک پاک‌نیا، وکیل این زندانی، با اشاره به این خبر در توییتر خود نوشته است که پزشکی قانونی در سال ۹۶ در نامه‌ای اعلام کرده است که آقای رضایی روشن مبتلا به اختلالات شخصیتی و خلقی است.

آقای پاک‌نیا نوشته است که به قاضی ناظر این پرونده گفته بود که موکلش احتیاج به درمان دارد و حالا شنیده است که فرزین رضایی روشن را به بیمارستان امین‌آباد اعزام کرده‌اند.

فرزین رضایی روشن از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام «تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به ۴ سال زندان محکوم شده است.

این حکم در حالی صادر شد که براساس ماده ۱۴۹ قانون مجازات اسلامی کسانی که دچار بیماری روانی هستند، فاقد مسئولیت کیفری هستند.

انتقال فرزین رضایی روشن به بیمارستان امین آباد، نگرانی‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده است و برخی کاربران توییتر با اشاره به مرگ بهنام محجوبی، نسبت به وضعیت این زندانی سیاسی ابراز نگرانی کرده اند.

بهنام محجوبی پس از شرکت در تجمع دراویش گنابادی در بهمن‌ سال ۹۶ در تهران به دو سال زندان محکوم شد به بود و حکم او اول تیر ماه ۹۹ علیرغم نظریه پزشکی مبنی بر عدم تحمل حبس به اجرا گذاشته شد.

او از زندان به بیمارستان امین آباد منتقل شده بود و پس از بروز مشکلات پزشکی به بیمارستان لقمان منتقل شد و پس از شش روز بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان، جان باخت.