ک هفته بعد از انتشار گزارشی که اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک را به چندین مورد آزار جنسی متهم می‌کرد، او از مقام خود کناره‌گیری کرد.

آقای کومو که در آستانه استیضاح در مجلس ایالتی نیویورک قرار داشت، امروز گفت: “در حال حاضر بهترین راه این است که من کنار بروم و بگذارم فرمانداری به کار خودش برسد.”

آقای کومو اعلام کرد که دو هفته دیگر از مقامش کنار می‌رود. بعد از او کتی هوکول، دومین مقام ایالتی نیویورک، به عنوان اولین فرماندار زن این ایالت سوگند خواهد خورد.

دادستانی نیویورک هفته گذشته اعلام کرد که تحقیقاتش نشان می‌دهد اندرو کومو ۱۱ زن از جمله کارکنان دولت ایالتی را آزار جنسی داده است. آقای کومو این اتهامات را رد کرده است.

بعد از انتشار گزارش دادستانی فشارها برای کناره‌گیری اندرو کومو ۶۳ ساله و عضو حزب دموکرات آمریکا بالا گرفت و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده هم خواهان استعفای او شد.

آقای کومو امروز به خبرنگاران گفت: “من اهل جنگیدن هستم و غریزه‌ام به من می‌گوید که در این ماجرا هم باید بجنگم چون واقعا فکر می‌کنم این پرونده انگیزه‌ای سیاسی دارد و معتقدم که این اتهامات عادلانه و صادقانه نیست.”

با وجود این او گفت که چشم‌انداز فعلی این پرونده، ماه‌ها جنجالی خواهد بود که باعث می‌شود “میلیون‌ها دلار از جیب مالیات‌دهندگان خرج شود.”

آقای کومو گفت که بهترین تصمیم در شرایط فعلی این است که استعفا کند.

بریتنی کامیسو
بریتنی کامیسو گفت آقای کومو بدون اجازه تلاش کرده لب‌های او را ببوسد

یکی از دستیاران ارشد سابق اندرو کومو که نامش در راس لیست ۱۱ زنی است که آقای کومو را متهم به آزار جنسی کرده‌اند، چند روز بعد از انتشار گزارش دادستانی نیویورک با شکستن سکوت خود در گفت‌وگویی تلویزیونی علیه رئیس سابقش سخن گفت.

بریتنی کامیسو گفت آقای کومو دو بار بدن او را بدون رضایت لمس کرده و یک بار هم بدون اجازه تلاش کرده لب‌های او را ببوسد.

خانم کامیسو به شبکه سی‌بی‌اس گفت که او جرات نکرده بود قبلا چیزی درباره این موضوع بگوید چون فکر می‌کرد کسی حرفش را باور نخواهد کرد.