انفجار بمب در یک محله شیعه‌نشین حومه دمشق چند کشته و زخمی برجا گذاشت

Screen Shot 2023-07-27 at 11.00.31 AM

انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه «سیده زینب» دمشق دست‌کم یک کشته و چهار زخمی برجا گذاشت.

بر اساس گزارش‌ خبرگزاری‌ها و منابع خبری عربی، این انفجار عصر پنج‌شنبه پنجم مرداد در نزدیکی هتل سیده‌السلام، واقع در حومه دمشق، اتفاق افتاد و فرد کشته‌شده یک زن بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داده که یک روز مانده به عاشورا، ماده‌ منفجره‌ای که در یک تاکسی کار گذاشته شده بود، در حومه دمشق در نزدیکی مرقد زینب منفجر شد و تلفات انسانی برجا گذاشت.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، که مقر آن در بریتانیا است، می‌گوید در این انفجار ۱۰ نفر کشته یا زخمی شدند.

تلویزیون دولتی الاخباریه نیز با تایید این حادثه، گزارشی از تلفات انسانی نداده است.

دیدهبان حقوق بشر سوریه می‌گوید دست کم یک زن در این حادثه کشته و سه فرزندش زخمی شده‌اند. این نهاد می‌افزاید که انفجار در نزدیکی مواضع شبه‌نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی ایران در حومه دمشق رخ داده است.

تصاویر منتشر شده توسط رسانه‌های دولتی سوریه یک تاکسی سوخته را نشان می‌دهد که گروهی از مردم نگران در کنار آن در تقلا برای کمک به مصدومین هستند.

در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نیز مردم دو مرد غرق در خون و خاک را در حالی که درخواست کمک دارند، از زمین بلند می‌کنند. شیشه‌های مغازه‌های اطراف شکسته و یکی از آن‌ها آتش گرفته است.

این دومین انفجار در محله سیده زینب در روزهای منتهی به عاشورا است. روز سه‌شنبه، خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از یک مقام پلیس اعلام کرد که دو غیرنظامی بر اثر انفجار یک موتورسیکلت حامل مواد منفجره زخمی شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت انفجارها را بر عهده نگرفته است.