– «فائزه مومنی» روزنامه‌نگار شاغل در روزنامه «صبح نو» و وب‌سایت «رویداد۲۴» که روز ۲۸اردیبهشت برای تهیه گزارش درباره روند واکسیناسیون به یکی از مراکز تزریق واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی «شهید بهشتی» تهران رفته بود، توسط مامور حراست این دانشگاه مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت؛ ضرب و شتمی که منجر به شکستگی دست و انتقال به بیمارستان شد.

براساس نوشته این روزنامه‌نگار در توییترش، مامور حراست هنگام خروج این روزنامه‌نگار از او خواسته موبایلش را به او بدهد تا همه مصاحبه‌های گرفته شده را پاک کند. مصاحبه‌هایی که به گفته همکارانش براساس هماهنگی‌ها و رضایت قبلی از افراد گرفته شده است.

فائزه مومنی در صفحه توییتر خود، همراه با انتشار عکس پزشکی از وضعیت انگشتانش دستش نوشته است: «يک ساعت و نيم توی مركز واكسيناسيون بودم و با دكترها و كادر مصاحبه كردم. داشتم خارج می‌شدم كه حراست گفت موبايلت رو بده و وویس‌ها رو پاک کن. اعتنا نکردم، موقع خروج منو کشید و همین وسط‌ها انگشتم رو شکوند. الان عمل كردم و پيچ و مهره گذاشتن تو دستم.»

مقامات این دانشگاه علوم پزشکی هنوز هیچ واکنشی نسبت به رفتار عجیب مامور حراست و ضرب‌وشتم یک خبرنگار نشان نداده‌اند.

دوستان این خبرنگار به «خبرنگاری جرم نیست» گفته‌اند که او در حال حاضر از بیمارستان مرخص شده، اما همچنان درد زیادی را در دستانش حس می‌کند.

«مرضیه امیری»، روزنامه‌نگار، در توییتر خود درباره این اتفاق نوشته است: «فائزه مومنی، همکار ما در «رویداد ۲۴» دیروز برای تهیه گزارش از واکسیناسیون به مجموعه ساعی رفته، موقع خروج حراست فایل‌های مصاحبه‌هاشو را پاک می‌کنه و بعد از مقاومت فائزه، دستش را می‌شکنند. یه دست شکسته، اتاق عمل و پین شده دستمزد خبرنگاری که رفت تا بگه در مراکز واکسیناسیون چی می‌گذره.