حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز چندین کشته برجای گذاشت؛ داعش مسئولیت پذیرفت

رژه نیروهای مسلح ایران در حضور روحانی در تهران برگزار شد
مهاجمان مسلح به رژه در اهواز حمله کرده‌اند
تا ظهر شنبه شمار کشته شدگان به ده نفر رسیده
تا شصت نفر زخمی گزارش شده‌ است
حمله چند فرد مسلح به رژه نیروهای مسلح بیش از بیست کشته بر جای گذاشت.

روز شنبه ۳۱ شهریور شاهدان عینی از حمله چند فرد مسلح به رژه نیروهای مسلح در اهواز در استان خوزستان ایران خبر دادند.

مقام های رسمی تعداد کشته ها را ۲۴ نفر اعلام کردند اما برخی شاهدان عینی تعداد کشته ها را بیشتر اعلام می‌کنند. برخی فیلم های منتشر شده نیز پیکرهای خونین را در حاشیه محل حمله نشان می دهد.

مقامات امنیتی خوزستان، حمله را به یک گروه جدایی طلب نسبت داده اند اما هنوز این ادعا تایید نشده است. سخنگوی گروه الاحواز از اظهارنظر مستقیم در اینباره خودداری کرد و تنها گفته است که جوانان «مقاومت ملی اهواز» این حمله را انجام داده اند.

همزمان سایت اعماق که خبرهای گروه دولت اسلامی، داعش را پوشش می دهد، ادعا کرد حمله روز شنبه کار اعضای این گروه است.


♦ در حالیکه مقامات امنیتی ایران پیشتر از نقش یک گروه جدایی طلب خوزستان در حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز خبر داده بودند، دقایقی پیش سایت «اعماق» تریبون داعش، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. داعش خرداد سال گذشته نیز در تهران دست کم ۲۳ را در دو حمله تروریستی کشت.

آخرین بار حمله ای در این حد تلفات، خرداد دو سال پیش روی داد که حمله به داعش منتسب شد. در آن حمله ۱۷ نفر کشته و بیش از سی نفر زخمی شده بودند.

به گفته این شاهد عینی فضای شهر اهواز امنیتی است و خودروهایی که در سطح شهر تردد می‌کنند، بازرسی می‌شوند. عبور و مرور از پل کارون ممنوع است “و به ما گفته شده در منزل بمانیم.”

گفتگوی تلفنی رییس جمهور با وزیر کشور و استاندار خوزستان در پی حادثه تروریستی در #اهواز
روحانی: پاسخ ایران به کوچکترین تهدید، کوبنده خواهد بود اما کسانی که از این تروریست‌ها پشتیبانی تبلیغاتی و اطلاعاتی می‌کنند، باید پاسخگو باشند

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به حمله تروریستی صبح امروز شنبه در شهر اهواز: این موضوع خللی در فعالیت مرزهای استان خوزستان نداشته و تمامی مرزهای این استان باز اس
روایت شاهد عینی از حمله اهواز
یک شاهد عینی درباره حمله امروز اهواز به بی‌بی‌سی فارسی گفت: “در حال دیدن رژ ه بودیم، مردم بدون نظم در دو طرف خیابان ایستاده بودند که از سمت غربی و پشت سر افراد صدای تیراندازی آمد. مشخص بود که مکان تیراندازی از مدتها قبل با برنامه ریزی بوده است. خود سربازها تا مدتی گیج بودند. مساله ای که مردم را ترساند این بود که خود سربزاها اولین کسانی بودند که فرار کردند و نیروهای مسلح امنیتی هم تعدادشان کم بود. بعد از زخمی شدن و کشته شدن تعدادی تازه شلیک ها از سوی نیروهای امنیتی شروع شد.”

به گفته این شاهد عینی فضای شهر اهواز امنیتی است و خودروهایی که در سطح شهر تردد می‌کنند، بازرسی می‌شوند. عبور و مرور از پل کارون ممنوع است “و به ما گفته شده در منزل بمانیم.”

ترکیه حمله مرگبار به رژه اهواز را محکوم کرد
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای حمله به رژه در شهر اهواز را محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در متن این بیانیه آمده است: ”این حمله خائنانه را به شدت محکوم می‌کنیم. از خداوند متعال برای جان باختگان طلب رحمت و مغفرت کرده و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل داریم. جان باختن شماری از شهروندان را به مردم و دولت ایران تسلیت عرض می‌کنیم”.

You may also like...

ege123