ایران با عراق مساوی کرد و سرگروه شد

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین مسابقه‌اش از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به مصاف عراق رفت و با این تیم به تساوی بدون گل رسید. ایران به این ترتیب هفت امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل بهتر، به عنوان سرگروه راهی یک‌هشتم نهایی شد.

تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقه ترکیب متفاوتی داشت و با علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مجید حسینی، وریا غفوری، میلاد محمدی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، سامان قدوس و سردار آزمون بازی را شروع کرد.

مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاج‌صفی، مهدی ترابی، مهدی طارمی و اشکان دژاگه بازیکنانی بودند که در مسابقات قبل در ترکیب تیم ملی بودند ولی گفته شد که کی‌روش از ترس دو اخطاره شدن آن‌ها را امروز از ابتدا به زمین نفرستاد.

این همچنین نخستین حضور علیرضا جهانبخش در ترکیب تیم ملی است که در مسابقه‌های قبلی تیم ملی و همچنین باشگاه برایتون انگلستان به دلیل مصدومیت شرایط بازی نداشت.

در نیمه اول گرچه ایران نسبتا بهتر بازی می‌کرد اما تلاش دو تیم برای رسیدن به گل ناکام ماند. در این نیمه سامان قدوس یک کارت زرد گرفت و در دقایق پایانی نیمه اول هم به نظر می‌رسید که ضربه سردار آزمون به دست صفا هادی، مدافع عراق خورده، اما روشن ایرماتوف، داور ازبکستانی بازی اعتقادی به پنالتی نداشت.

عراق نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد و بشار رسن، بازیکن باشگاه پرسپولیس بجای احمد یاسین وارد بازی شد.

ایران با صدرنشینی در گروه کار آسانی باری صعود به نیمه‌نهایی داردایران با صدرنشینی در گروه کار آسانی باری صعود به نیمه‌نهایی دارد

ایران در نیمه دوم هم با همان ترکیب به زمین آمد تا این که در دقیقه ۶۳ بازی مهدی طارمی بجای علیرضا جهانبخش به زمین آمد. در این نیمه همچنین وحید امیری در دقیقه ۶۷ مسابقه یک کارت زرد گرفت.

ایران در ادامه دو تعویض دیگر هم انجام داد. در دقیقه ۷۵ مهدی ترابی بجای سامان قدوس به زمین آمد و در دقیقه ۸۰ اشکان دژاگه بجای روزبه چشمی.

در ادامه بازی هم تلاش دو تیم برای گلزنی به جایی نرسید و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در دیگر بازی این گروه ویتنام با نتیجه ۰-۲ یمن را شکست داد.

کارلوس کی‌روش سرمربی ایران پس از بازی گفت: “خود من بعد از این بازی خسته هستم و این نشان دهنده این است که بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. هواداران تیم ملی ایران و عراق از این بازی قطعا لذت برده‌اند. ما حاکم میدان بودیم و دو موقعیت داشتیم که از هیچ‌کدام استفاده نکردیم. در نیمه دوم استراتژی ایران تغییر کرد و تلاش کردیم روی ضد حمله‌ها به گل برسیم و به عراق اجازه دهیم که کارش را انجام دهد. به این ترتیب بازی بین ما و عراق تقسیم شد و هر تیم یک موقعیت داشتند.”

سرمربی پرتغالی ایران همچنین گفت که جام ملت‌ها پس از دیدار با عراق آغاز می‌شود: “تیم باید استراحت کند و از نظر روحی باید خودمان را برای بازی‌های بعدی آماده کنیم. جام ملت‌ها از این‌جا به بعد شروع خواهد شد چرا که از این پس، همه چیز برای برنده است و چیزی برای بازنده نخواهد بود. باید با نگاهی دقیق و تمرکز بالا بازی‌ کنیم.”

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara diyarbakir escort