ایران با عراق مساوی کرد و سرگروه شد

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین مسابقه‌اش از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به مصاف عراق رفت و با این تیم به تساوی بدون گل رسید. ایران به این ترتیب هفت امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل بهتر، به عنوان سرگروه راهی یک‌هشتم نهایی شد.

تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقه ترکیب متفاوتی داشت و با علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مجید حسینی، وریا غفوری، میلاد محمدی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، سامان قدوس و سردار آزمون بازی را شروع کرد.

مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاج‌صفی، مهدی ترابی، مهدی طارمی و اشکان دژاگه بازیکنانی بودند که در مسابقات قبل در ترکیب تیم ملی بودند ولی گفته شد که کی‌روش از ترس دو اخطاره شدن آن‌ها را مقابل عراق به زمین نفرستاد.

این همچنین نخستین حضور علیرضا جهانبخش در ترکیب تیم ملی است که در مسابقه‌های قبلی تیم ملی و همچنین باشگاه برایتون انگلستان به دلیل مصدومیت شرایط بازی نداشت.

در نیمه اول گرچه ایران نسبتا بهتر بازی می‌کرد اما تلاش دو تیم برای رسیدن به گل ناکام ماند. در این نیمه سامان قدوس یک کارت زرد گرفت و در دقایق پایانی نیمه اول هم به نظر می‌رسید که ضربه سردار آزمون به دست صفا هادی، مدافع عراق خورده، اما روشن ایرماتوف، داور ازبکستانی بازی اعتقادی به پنالتی نداشت.

عراق نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد و بشار رسن، بازیکن باشگاه پرسپولیس بجای احمد یاسین وارد بازی شد.

ایران با صدرنشینی در گروه کار آسانی باری صعود به نیمه‌نهایی دارد

ایران در نیمه دوم هم با همان ترکیب به زمین آمد تا این که در دقیقه ۶۳ بازی مهدی طارمی بجای علیرضا جهانبخش به زمین آمد. در این نیمه همچنین وحید امیری در دقیقه ۶۷ مسابقه یک کارت زرد گرفت.

ایران در ادامه دو تعویض دیگر هم انجام داد. در دقیقه ۷۵ مهدی ترابی بجای سامان قدوس به زمین آمد و در دقیقه ۸۰ اشکان دژاگه بجای روزبه چشمی.

در ادامه بازی هم تلاش دو تیم برای گلزنی به جایی نرسید و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در دیگر بازی این گروه ویتنام با نتیجه ۰-۲ یمن را شکست داد.

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara Huluhub.com