محسن و بهروز منوچهری که از آنها به عنوان «تنظیم‌کننده» تیزر و موزیک ویدئوی جدید ساسی مانکن یاد می‌شود در منزل شخصی خود در شهر شیراز بازداشت شدند.

آن طور که در شبکه‌های اجتماعی و چند رسانه داخل ایران گزارش شده، این دو هنرمند در ایران با نام هنری «آریو و اهورا» فعالیت می‌کنند و در منزل شخصی‌شان «در خیابان قدوسی شیراز» بازداشت شده‌اند.

نام این دو برادر یک روز پس از آن منتشر شده است که دادسرای ارشاد تهران در اطلاعیه‌ای خبر داد که با «باند سازنده موزیک‌ویدئوهای مستهجن و نزدیک به سایت‌های قمار و شرط‌بندی ساسی» برخورد شده است.

در پی انتشار این اطلاعیه در روز چهارشنبه، خبرگزاری تسنیم در حساب توییتری خود نوشت که این افراد بازداشت شده‌اند.

هفته گذشته انتشار تیزِر یا قطعه‌ای کوتاه از ترانه جدید ساسان حیدری ملقب به ساسی مانکن بسیار جنجالی شد و با آن که این ترانه و موزیک‌ویدئوی آن هنوز منتشر نشده بود چند روزی در صدر اخبار قرار گرفت.

ساسی مانکن ترانه جدید خود با عنوان «تهران توکیو» را در کنار ستاره فیلم‌های پورن به نام الکسیس تگزاس اجرا می‌کند و همین اعتراض و انتقاد بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی،‌ به‌ویژه والدین، را به دنبال داشت.

خبرگزاری تسنیم به نقل از دادسرای ارشاد تهران تهدید کرده بود که در صورت انتشار این موزیک‌ویدئو در مراجع بین‌المللی علیه این خواننده رپ دست به اقدام قانونی زده و حتی «همکاران، کمک‌کنندگان و ارسال‌کنندگان دابسمش به این فرد در داخل کشور» را نیز تحت تعقیب قرار خواهد داد.

دستگاه قضایی و امنیتی ایران تاکنون توضیحی رسمی درباره بازداشت‌شدگان ارائه نداده‌اند.