با کشته شدن مهاجمان انتحاری حمله گروهی کابل پایان یافت

صبح سه شنبه، 16 سنبله (شهریور)، وزارت داخله افغانستان اعلام که عملیات نیروهای ویژه پلیس به پایان رسید و همه “تروریستانی” که شب گذشته به موسسه امدادرسانی بین‌المللی پاملرنه ( CARE International) حمله کرده بودند کشته شده‌اند.
شب گذشته حوالی ساعت ۱۱ به وقت محلی یک انفجار شدید شهر کابل را لرزاند. عامل انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده بود که در منطقه شهرنو و در چند صدمتری ساختمان ریاست امنیت ملی، وزارت کشور و دفاتر معاونان ریاست جمهوری افغانستان منفجر شد.
صدیق صدیقی سخنگوی وزارت کشور افغانستان به خلیل نوری خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که با انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در ورودی ساختمان موسسه بین‌المللی پاملرنه راه برای ورود مهاجمان انتحاری باز و آنان وارد ساختمان این موسسه شدند.
او گفت تاکنون مشخص نیست که مهاجمان چند نفر بوده‌اند.
درگیری میان نیروهای پلیس و مهاجمان تا حوالی ساعت ۱۰ قبل از ظهر به وقت محلی ادامه داشت. آقای صدیقی گفته است که در این حمله یک نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شد.
به گفته سخنگوی وزارت کشور افغانستان، تاکنون ۴۲ کارمند موسسه امدادرسانی بین‌المللی که در ساختمان گرفتار آمده بودند نجات داده شده‌اند.
مناطق شهر نو به دلیل ادامه درگیری به روی رفت و آمد خودروها و عابران پیاده مسدود شده بود.
حوالی ساعت ۸ صبح به وقت محلی صدای انفجار دیگری به گوش رسید. شدت انفجار به قدری بود که شیشه پنجره ساختمان‌های نزدیک محل انفجار را شکست.
8
شیشه ساختمان‌های و فروشگاه‌های نزدیک به محل انفجار شکسته است
این حمله یک روز پس از کشته شدن حداقل ۲۴ نفر و زخمی شدن ۹۱ نفر در جریان دو انفجار انتحاری پی در پی در نزدیکی وزارت دفاع افغانستان در کابل گزارش می‌شود.
گروه طالبان پیشتر با انتشار خبرهای دو انفجار روز دوشنبه مسئولیت آن حملات را عملا به عهده گرفت.
در آن دو انفجار علاوه بر تعدادی از غیرنظامیان، شماری نظامی و از جمله یک سرلشکر ارتش افغانستان هم جان خود را از دست دادند.
همچنین، اعلام شد که مسئول حوزه امنیتی دوم پلیس کابل و معاون او نیز در میان کشته شدگان دو حمله قبلی بوده اند.
حملات دوشنبه، ۱۱ روز بعد از حمله افراد مسلح به دانشگاه آمریکایی افغانستان انجام شده که در جریان آن، ۱۶ نفر جان خود را از دست داده بودند.
7
ماموران امنیتی محل درگیری را محاصره کرده‌اند

6
تمام مسیرهای منتهی به محل حادثه بسته است

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

perabet film izle elektronik sigara diyarbakir escort