جنازه قاضی منصوری در هتلی در رومانی پیدا شد

برادر غلامرضا منصوری می‌گوید او قصد بازگشت به ایران را داشته، اما “کارشکنی” مانع از هماهنگی برای بازگشتش شده است.

او درباره جزئیات “کارشکنی” ادعایی توضیحی نداده است.

برادر آقای منصوری به ایلنا گفته که او پس از مراجعه به سفارت ایران در بخارست “دو روز منتظر هماهنگی جهت بازگشت به ایران بود اما متأسفانه با کارشکنی‌های صورت گرفته، هماهنگی جهت بازگشت به کشور صورت نگرفت”.

غلامرضا منصوری یک قاضی ایرانی دخیل در پرونده‌های سیاسی بود که پس از طرح نامش در پرونده فساد مالی در قوه قضاییه ایران، مشخص شد از ایران خارج شده است.

آقای منصوری گفته بود که برای رسیدگی به اتهاماتش به ایران بازمی‌گردد، در عین حال چند سازمان بین‌المللی خواهان محاکمه او برای نقض حقوق بشر شدند. اما پس از چند روز جنازه او در هتل محل اقامتش در رومانی پیدا شد.

برادر قاضی منصوری انتقاد کرده که او پس از معرفی خود به سفارت ایران در بخارست، “در اختیار سفارت بود” اما “تحویل پلیس رومانی شد”.

او گفته تفویض سرپرستی نگهداری قاضی منصوری از سفارت ایران به پلیس رومانی “اقدامی تامل‌برانگیز” بوده است.

قاضی منصوری

ایران خواستار بازگرداندن آقای منصوری از طریق پلیس بین‌الملل بود اما دادگاهی در رومانی حکم داد که او باید تا یک ماه در خاک رومانی بماند و هر هفته خود را به پلیس معرفی کند.

برادر قاضی منصوری گفته که او “مصمم به بازگشت به ایران بود”.

او گفته: “تاکنون هیچ مقام رسمی اعم از اجرایی و قضایی با خانواده منصوری هیچ تماسی نداشته‌اند” و پیگیری‌های خانواده آقای منصوری برای کسب اطلاع از سرنوشت او و تحویل جنازه‌اش بی نتیجه بوده است.

خانواده آقای منصوری پیش از این گفته‌اند که از نظر آنها او کشته شده است.

نام غلامرضا منصوری در پرونده فساد مالی اکبر طبری، مقام سابق قوه قضاییه ایران مطرح شد.

آقای منصوری متهم به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه شد.

او که قاضی دادگاهی در لواسان بود، سابقه بازپرسی در شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه و سرپرست این دادسرا را داشت و در آن مقام در پرونده‌های سیاسی متعددی دخیل بود