محمد رسول‌اف، فیلمساز، عکسی از بکتاش آبتین، نویسنده زندانی و عضو کانون نویسندگان ایران، منتشر کرده است که او را با لباس زندان و پاهای زنجیرشده به تخت نشان می‌دهد.

آقای رسول‌اف در توئیتر خود نوشته است که شاعر را با پابند زمخت فلزی به تخت بیمارستان بسته‌اند.

وب‌سایت هرانا نیز گزارش داده است که آقای آبتین حدود ده روز قبل جهت انجام آزمایش به بیمارستان طالقانی منتقل و بدون تکمیل مراحل درمان به زندان بازگردانده شده بود و روز یکشنبه ۲۷ تیرماه از زندان اوین به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد.

به نوشته این وب سایت، بکتاش آبتین علی‌رغم حال نامناسب جسمی و احساس درد در ناحیه بیضه، از طریق پابند به تخت بسته شده است.

بکتاش آبتین روز ۱۵ فروردین به دلیل ابتلا به کووید در بهداری مرکزی زندان اوین بستری شد، اما پس از چهار روز با وجود مثبت بودن نتیجه‌ تست کرونا و اسکن ریه‌ در حالی به بند عمومی زندان اوین بازگردانده شد که دچار سرفه‌های شدید، از دست دادن حس چشایی و بویایی، تب و بدن‌درد شدید بود و برای حفظ جان و سلامت دیگر زندانیان بند ۸، خود را در حسینیه‌ بند قرنطینه کرد.

کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌ای این اقدام را «عمل جنایتکارانه‌ مسئولان زندان» خوانده بود که جان و سلامت او و دیگر زندانیان بند ۸ را به خطر انداخته و مسئولیت سلامت و جان این زندانیان متوجه حاکمیت است.

بکتاش آبتین به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۶ سال زندان محکوم شده و از روز پنجم مهر سال ۹۹ و در اوج بحران شیوع کووید ۱۹ برای اجرای حکم خود به زندان منتقل شد.