جمهوری اسلامی نماینده‌ی مردم ایران نیست و سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین بی‌اعتبار است

هم‌میهنان عزیز،

جمهوری اسلامی ایران با کارنامه‌ی:
• گسترش تروریسم در منطقه و جهان
• سرمایه‌گذاری کلان برای تولید بمب اتم و موشک‌های دوربرد
• سرکوب خشن تهیدستان، بیکاران و آزادیخواهان وعدالت جویان ایران
در انزوای کامل داخلی و بین‌المللی به‌سر می‌برد و با جنبش بزرگ «نه به جمهوری اسلامی» که این‌روزها گسترش چشمگیری یافته، بیش از پیش نفی شده است.

رژیم اسلامی در موضع ضعف و استیصال، سندی گسترده و دراز مدت را دور از چشم مردم، صاحبان اصلی کشور، با چین امضا کرده‌است. هرچند جزئیات این توافق‌نامه فاش نشده‌است ولی از آنچه تاکنون می‌دانیم افزون‌بر حوزه‌های نفت و گاز، حمل و نقل، توسعهٔ تجهیزات و تأسیسات نظامی ایران نیز به چین واگذار می‌شود و حکومت چین می‌تواند تا ۵۰۰۰ نیروی امنیتی را برای محافظت از سرمایه‌گذاری خود به ایران بیاورد. شرکت هوآوی چین زیرساخت ایجادشبکه مخابراتی 5G را که برای کنترل شبکه مجازی و ارتباطی مردم وکنترل بر تمامی فعل و انفعالات جامعه است شروع می‌کند. بنادر ساحل خلیج‌فارس و تنگه هرمز، منابع آبی و جزایر ایران و امتیاز صید ماهی در آب‌های جنوب ایران و دریای خزر به دولت چین واگذار می‌شود.
این سند مهم که تنها مشروعیت آن تایید خامنه‌ای است به قول علی لاریجانی «کلمه به کلمه مذاکرات با رهبر چک می‌شده» است. این سند حتی ناقض اصل ۷۷ قانون اساسی ولایت فقیه است و نمایندگان انتصابی مجلس و دولت روحانی نیز در تدوین آن نقش اساسی نداشتند. این قرارداد به سود مردم نیست و خیانت به منافع ملی ایران است. این قرارداد برای توسعه ایران نیست، بلکه باجی ایران‌فروشانه برای خریدن “وتوی” چین برای پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی و دسترسی بیشتر جمهوری اسلامی به سلاح کشتار جمعی و ادامه‌ی فعالیت‌های تروریستی در منطقه است.
پنهان‌نگهداشتن محتوا و جزئیات سند همکاری، توهینی است به مردم ایران.
ما ضمن محکوم کردن و غیرقانونی و بی‌اعتبار اعلام کردن آن، از مردم ایران، در داخل و خارج از کشور، می‌خواهیم یک‌صدا در چارچوب جنبش «نه به جمهوری اسلامی» و اعلام این حقیقت که جمهوری اسلامی نماینده ملت ایران نیست، یک سند همکاری سری را محکوم کنند و اعتراض خود را به مردم جهان، دولت و مردم چین نشان دهند وجلوی انعقاد آنرا بگیرند.