براساس گزارش رویترز قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز سه‌شنبه (۲۸ بهمن/ ۱۶ فوریه) برای اولین بار مرز ۵۰ هزار دلاری را ر رد کرد و رکورد جدیدی بر جای گذاشت.

این رمزارز که چند روزی به نرخ کمی کمتر از ۵۰ هزار دلار رسیده بود، امروز برای مدت کوتاهی به بالای ۵۰ هزار و ۶۰۰ دلار هم رسید که البته با گذشت زمان قیمت آن فروکش کرد و به زیر ۴۹ هزار دلار هم رسید.

از ابتدای سال جاری میلادی قیمت این رمزارز بیش از ۷۲ درصد افزایش داشته که بیشترین عامل صعود آن سرمایه‌گذاری شرکت خودروسازی تسلا و حمایت مدیر عامل آن از بیت‌کوین بوده.

شرکت تسلا حدود در ماه ژانویه حدود ۱/۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خرید و گفته که این رمز ارز را بعنوان روش معتبری برای پرداخت قبول می‌کند.

تحلیلگران بازار رمزارزها معتقدند عرضه محدود بیت‌کوین ممکن است قیمت‌ها را بیش از پیش بالا ببرد.

تسلا تنها شرکت بزرگی بوده که اخیرا اقدام به سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین کرده، اما بعضی دیگر شرکت‌های آمریکایی و سرمایه‌گذاری هم اقدام مشابهی را آغاز کرده‌اند.

افزایش ارزش بیت‌کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی در حالیست که سال پیش (۲۰۲۰) به دلیل تضعیف دلار این رمز ارز شاهد ۳۰۰ درصد رشد قیمت بود؛ که دلیل آن جایگزینی بیت‌کوین با دلار به عنوان محل امنی برای سرمایه‌گذاری بود.

بیت کوین

بیت‌کوین پنج سال پیش چند صد دلار معامله می‌شد اما حالا قیمت آن اگرچه برای مدتی کوتاه، اما نرخ ۵۰ هزار دلار هم تجربه کرد.

ارزهای دیجیتال که تا چند سال پیش برای بسیاری ناشناخته بودند حالا وضعیت متفاوتی یافته‌اند و استفاده از آن در معاملات مانند ارزهای معتبر جهانی نظیر دلار و یورو تقویت شده است.

بیش از ۴ ماه پیش ماه پیش “پی‌پال” سیستم معتبر انتقال پول اعلام کرد که کاربرانش می‌توانند از بیت‌کوین و سایر رمزارزها برای خرید و فروش در این درگاه اینترنتی استفاده کنند؛ این شرکت در ماه نوامبر گفته بود حدود ۲۶ میلیون فروشنده رمز ارزهای معتبر را قبول خواهند کرد.

البته هنوز بعضی بانکهای مرکزی درباره استفاده از آن هشدار می‌دهند؛ از جمله بانک مرکزی بریتانیا مدتی پیش درباره استفاده از این رمز ارز به عنوان روش معتبر پرداخت هشدار داده بود.

تسلا می‌گوید سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین با هدف برگشت سرمایه انجام شده است.