واکسیناسیون کرونا در ایران با کندی بسیار پیش می‌رود؛ در حالی که آمار رسمی ابتلا بالای ۱۱ هزار نفر در روز است. صف‌های طولانی مراکز واکسیناسیون در گرمای هوا باعث دردسر بیشتر برای سالمندان شده است. واکسن خارجی حتی نوع روسی و چینی آن به اندازه کافی نیست و امید حکومت ایران به واکسن‌ ایرانی برکت است که چهارشنبه شب اعلام شد رهبر ایران هم آن را تزریق خواهد کرد.

وبسایت دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله علی خامنه‌ای در خبری به نقل از علیرضا مرندی، از پزشکان معتمد رهبر ایران، گفته که او به‌زودی دوز اول واکسن خود را که ایرانی است، دریافت خواهد کرد.

واکسن کووایران‌برکت اولین واکسن کرونای تولید ایران است که از وزارت بهداشت مجوز اضطراری گرفته است. برکت را یکی از شرکت‌های دارویی وابسته به “ستاد اجرایی فرمان امام” تولید می‌کند که خود زیر نظر رهبری جمهوری اسلامی ایران است و بخشی از هزینه‌های دفتر او را می‌پردازد.

وبسایت دفتر حفظ و نشر آثار آقای خامنه‌ای در تلاشی برای جلب اعتماد عمومی به کووایران‌برکت و در راستای تاکید رهبر ایران بر استفاده از محصولات ایرانی، به نقل از دکتر علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران نوشته: “رهبر انقلاب تأکید ویژه بر تزریق واکسن ایرانی دارند. این واکسن حاصل تلاش دانشمندان جوان ایرانی است و از سطح ایمنی‌زایی بالایی برخوردار است.”