رئیس جمهوری اسرائیل که همراه با رئیس ستاد ارتش کشورش برای لابی‌گری علیه ایران، حزب‌الله لبنان و دیوان کیفری لاهه به اروپا سفر کرده، به رئیس جمهوری آلمان گفت که «جهان باید با صدای واحد علیه تجاوزگری ایران موضع‌گیری کند».

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، رئوون ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه، ۲۶ اسفند، در دیدار با فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهوری آلمان، افزود که موضع اروپا علیه برنامه‌ هسته‌ای ایران نیز باید «قاطع و سازش‌ناپذیر» باشد.

آقای ریولین در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی‌اش در برلین اظهار داشت، ایران «در صف مقدم نیروهای افراطی قرار دارد، نیروهایی که می‌خواهند ثبات در خاورمیانه را از بین ببرند».

رئیس جمهوری اسرائیل با تمجید از «پیمان‌های صلح ابراهیم» میان کشورش با چند کشور عربی، که در ماه‌های اخیر به دست آمد، گفت: «خاورمیانه در آستانه یک نقطه عطف بالقوه در توازن منطقه‌ای قرار دارد… اما ایران خطری برای صلح و ثبات است.»

رئوون ریولین این را نیز گفته است که در نتیجه عادی‌سازی روابط اسرائیل با چند کشور عربی، «دریچه‌های امید» برای «تقویت نیروهای میانه‌رو در منطقه گشوده شده و چشم‌انداز تشکیل اتحاد در برابر تقویت هسته‌ای ایران روشن شده است».

فرانک والتر اشتاینمایر در نشست خبری مشترک با همتای اسرائیلی‌اش پاسخ داده که آلمان «نگرانی‌های اسرائیل در مورد ایران و حزب‌الله لبنان را بسیار جدی تلقی کرده و در جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای، با اسرائیل هدف مشترک دارد».