تبریک بلینکن به تیم ملی آمریکا: فوتبال یک «نیروی قدرتمند متحدکننده» است

4

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، چهارشنبه در کنفرانس خبری با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال ایالات متحده در برابر تیم جمهوری اسلامی، فوتبال را «زبان مشترک جهان» و «نیروی قدرتمند متحدکننده» نامید.

او این سخنان را در ابتدای صحبت‌هایش در نشست خبری در پایان اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو ناتو در بخارست رومانی بیان کرد.

بلینکن گفت: «می‌خواهم پیروزی فوق‌العاده دیشب در جام جهانی در یک مسابقه بسیار رقابتی را به تیم ایالات متحده تبریک بگویم. همچنین می‌خواهم به عملکرد تیم ایران که در این مسابقات با جان و دل بازی کرد، تبریک بگویم. من به بازیکنان آمریکا به دلیل همه مهارت‌هایی که در زمین نشان دادند و همچنین نشان دادن وقار در خارج از زمین افتخار می‌کنم.»

او افزود که پس از تماشای بازی‌های تیم آمریکا از جمله تماشای بازی سه‌شنبه شب این تیم به همراه دیمیتری کولبا و جیمز کِلِوِرلی، وزیران امور خارجه اوکراین و بریتانیا، «این مسئله دوباره به ذهنم آمد که فوتبال چه نیروی متحدکننده قدرتمندی است. فوتبال یک زبان مشترک است که تقریباً تمام دنیا با آن صحبت می‌کنند.»

تیم‌های فوتبال آمریکا و جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در دیداری که «سیاسی‌ترین مسابقه جام جهانی فوتبال قطر» لقب گرفته بود، مقابل یکدیگر قرار گرفتند. این مسابقه در نهایت با نتیجه یک بر صفر و با تک گل دقیقه ۳۸ پولیسیچ به نفع آمریکا به اتمام رسید

 

دانلود

تیم‌های فوتبال آمریکا و جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در دیداری که «سیاسی‌ترین مسابقه جام جهانی فوتبال قطر» لقب گرفته بود، مقابل یکدیگر قرار گرفتند. این مسابقه در نهایت با نتیجه یک بر صفر و با تک گل دقیقه ۳۸ پولیسیچ به نفع آمریکا به اتمام رسید.