تحولات ایران؛ تجمع در شهرهای مختلف در اعتراض به مسمومیت‌های دختران؛ افرادی شناسایی و دستگیر شدند

9

در حالی که اخبار و گزارش‌ها همچنان از موارد تازه مسمومیت‌های سریالی در مدارس ایران حکایت دارد، مقامات مسئول می‌گویند هنوز موفق به یافتن عاملان این حوادث نشده‌اند. همزمان شماری از معلمان و والدین دانش‌آموزان در شهرهای مختلف و در مقابل ادارات آموزش و پرورش استان‌ها دست به برپایی تجمع اعتراضی زده‌اند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در نخستین اظهار نظر خود این مسمومیت‌ها را «جنایت» خوانده و گفته است اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، عاملانش باید مجازات شوند.

همزمان یک نماینده مجلس ایران اعلام کرده است تا کنون به بیش از ۲۳۰ مدرسه حمله شده و بیش از ۵ هزار دانش‌آموز مصدوم شده‌اند.

این در شرایطی است که کاخ سفید با محکوم کردن مسمومیت‌های سریالی در مدارس ایران گفته است این حوادث می‌تواند در دستور کار کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل ویژه اعتراضات ایران قرار گیرد.

۸۰ دانش‌آموز دیگر امروز در پی مسمومیت به بیمارستان خوزستان منتقل شدند

حبیب حی‌بر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درباره آخرین وضعیت موارد بستری مسمومیت دانش‌آموزش استان خوزستان گفت که «مراجعان امروز (۱۶ اسفندماه) حدود ۸۰ نفر» بوده است.

به گفته او، از مجموع مراجعان به بیمارستان‌ها، «۲۳ نفر بستری» هستند که «هفت نفر از آن‌ها مربوط به مراجعان قبلی‌اند» که حال همه آن‌ها پایدار بوده است. بر اساس صحبت‌ها او، «هیچ مورد حادی گزارش نشده» و اکثر مراجعان با دریافت خدمات درمانی حمایتی «پس از چند ساعت» مرخص شده‌اند.