ترامپ رهبری ولادیمیر پوتین را به رهبری باراک اوباما ترجیح می‌دهد

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از شیوه اداره امور آمریکا توسط دولت فعلی این کشور، گفته است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، به مراتب “رهبرتر از باراک اوباماست.”
آقای ترامپ که در مصاحبه تلویزیونی با شبکه ان‌بی‌سی سخن می‌گفت، اظهار داشت که ولادیمیر پوتین “کنترل محکمی بر کشورش دارد” و نحوه زمامداری رئیس جمهوری روسیه را مورد ستایش قرار داد. او گفت که در روسیه “البته نظام کاملا متفاوتی وجود دارد که من آن را نمی‌پسندم اما قطعا در آن نظام، پوتین به مراتب بیش از رئیس جمهوری ما کیفیت رهبری داشته است.” نامزد حزب جمهوریخواه گفت که از پیشنهاد ولادیمیر پوتین برای ایجاد جبهه واحدی با آمریکا برای شکست داعش استقبال می‌کند.
نامزد حزب جمهوریخواه پیش از این هم شیوه زمامداری و شخصیت ولادیمیر پوتین را ستوده و او را رهبری قاطع و نیرومند خوانده بود. در مقابل، رئیس جمهوری روسیه نیز نظر مساعدی نسبت به او ابراز داشته است. اقای ترامپ در این مصاحبه تلویزیونی گفت: “اگر او مطالب خوبی در باره من بگوید، من هم چیزهای خوبی درباره او خواهم گفت.”
پیشتر، دونالد ترامپ در سخنرانی در جمع گروهی از نظامیان سابق گفته بود که در صورتی که به ریاست جمهوری انتخاب شود، در نظر دارد بودجه دفاعی آمریکا را افزایش دهد. نامزد حزب جمهوریخواه از برنامه‌ای برای افزایش نفرات ارتش تا بیش از نیم میلیون نفر، افزایش شمار هواپیماهای نظامی تا دست کم یکهزار و دویست فروند، و تجهیز دست کم سیصد و پنجاه فروند کشتی جنگی و زیردریایی سخن گفته بود.
در حالیکه ولادیمیر پوتین روسیه را همچنان یک ابرقدرت و رقیب نظامی غرب می‌داند، مشخص نیست که تصمیم به افزایش بودجه نظامی آمریکا، که در حال حاضر هم بزرگترین بودجه نظامی را در میان کشورهای دنیا دارد، با چه واکنشی از سوی روسیه مواجه خواهد شد.
4
ترامپ گفت که رهبری پوتین را به رهبری اوباما ترجیح می‌دهد
آقای ترامپ گفت که از مقامات مسئول و مشاوران خود خواهد خواست تا نقشه عملیاتی مشخصی را برای شکست گروه دولت اسلامی – داعش – تهیه کنند و در اختیار او قرار دهند.
دونالد ترامپ فرماندهان ارشد ارتش را هدف انتقاد قرار داد و گفت که اوباما و کلینتون دست و پای آنان را بسته‌اند هرچند تاکید کرد که “به کارآیی بعضی از فرماندهان” اعتقاد دارد. او همچنین گفت که با مطالعه گزارش‌های امنیتی، دریافته که باراک اوباما به پیشنهاد کارشناسان نظامی توجه نداشته است و این وضعیت را “تکان دهنده” توصیف کرد.
با وجود لحن تند انتقادات دونالد ترامپ، به گفته ناظران، در روزهای اخیر تغییراتی در روش تبلیغاتی او مشاهده شده است. آقای ترامپ که به ابراز نظرهای جنجالی مشهور است، چندی پیش باراک اوباما را متهم کرد که به شکل‌گیری داعش کمک کرده است. این سخنان با انتقادات تندی حتی از سوی جمهوریخواهان مواجه شد. به نظر می‌رسد که در روزهای اخیر، لحن سخنان دونالد ترامپ معتدل‌تر شده و همزمان، در نظرسنجی ها، فاصله او با نامزد حزب دموکرات کاهش یافته است.
تلویزیون ان بی سی مصاحبه ای را هم با هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، پخش کرد که محور اصلی آن موضوع امنیت ملی بود.
3
نامزد حزب جمهوریخواه کیفیت رهبری هیلاری کلینتون را نیز بسیار ضعیف‌تر از پوتین دانسته است

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

perabet film izle elektronik sigara Huluhub.com