تشدید حملات و «گسترش» عملیات زمینی ارتش اسرائیل؛ مجمع عمومی سازمان ملل خواهان آتش‌بس فوری در غزه

Screen Shot 2023-10-27 at 5.36.10 PM

شبکه خبری سی‌ان‌ان شامگاه جمعه به نقل منابع اسرائیلی اعلام کرد که هزاران سرباز اسرائیلی ساعت اولیه بامداد روز شنبه وارد غزه شدند.

همزمان با بمباران هوایی شدید غزه، ارتش اسرائیل پیشتر اعلام کرد که عملیات خود را در مناطقی از غزه گسترش داده است.

خبرنگاران این شبکه خبری آمریکایی از مرز غزه گزارش دادند که علاوه بر شنیدن صداهای انفجارهای بزرگ از غزه، صدای رگبارهای مسلسل نیز شنیده می‌شود.

یک کارشناس نظامی نیز به «سی‌ان‌ان» گفت، با توجه به آتش تهیه و بمباران‌های شدید غزه در هفت ساعت گذشته به نظر می‌رسد که اسرائیل در حال تدارک حمله اصلی زمینی به غزه باشد.

شبکه الجزیره نیز از تبادل آتش با مسلسل در شرق اردوگاه بوریج در نوار غزه خبر داده است.

حماس از درگیری نیروهایش با ارتش اسرائیل در شمال غزه خبر داد

شاخه نظامی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این گروه شبه نظامی در شهر بیت حانون در شمال نوار غزه و در شرق اردوگاه آوارگان البریج در مرکز نوار غزه در حال مقابله با نیروهای اسرائیلی هستند.

ساعاتی پیشتر٬ ارتش اسرائیل شامگاه جمعه از گسترش عملیات‌ زمینی و تهاجم هوایی به غزه خبر داد.

ارتش اسرائیل هم‌چنین اعلام کرد عملیات زمینی در غزه را از امشب «گسترش» می‌دهد؛ موضوعی که نشان از احتمال نزدیک شدن اسرائیل به مرحله حمله همه‌جانبه به این منطقه است.

این در حالی است که برخی از شبکه‌های خبری اسرائیلی می‌گویند که تحرکات نظامی شامگاه جمعه در بخش شمالی غزه هنوز به معنی آغاز عملیات اصلی زمینی ارتش اسرائیل نیست٬ بلکه اسرائیل در حال تهیه مقدمات چنین حمله‌ای است که از امشب برنامه این حمله زمینی وارد مرحله تازه‌ای شده است.