تایگر وودز قهرمان نامدار گلف جهان که دیروز در لس‌آنجلس دچار سانحه اتومبیل شد، پس از عمل جراحی به هوش آمده و می‌تواند نسبت به اتفاقات پیرامونش واکنش نشان دهد.

او از ناحیه پا دچار جراحت‌های جدی شده است. ماشین آقای وودز دیروز از جاده منحرف شد و سپس نیروهای امداد و آتش‌نشانی این ورزشکار ۴۵ ساله را نجات دادند. او یکی از پرافتخارترین ورزشکاران تاریخ گلف است که ۱۵ بار در رقابت‌های بزرگ این رشته قهرمان شده است.

به گفته پزشکان، استخوان‌های درشت نی و نازک نی ساق پای راست تایگر وودز شکسته شده بود که “با گذاشتن میله‌‌ای داخل درشت نی او وضعیتش تثبیت شده است.”

جراحت‌های پا و قوزک این قهرمان گلف هم از طریق قرار دادن پین و پیچ کردن استخوان‌ها درمان شده است.

در حساب توییتر آقای وودز نوشته شده است: “او در اتاقش در بیمارستان دوران بهبود را طی می‌کند.”

آنیش ماهاجان، مسئول مرکز بهداشتی هاربر لس‌آنجلس که تایگر وودز در آن بستری است گفت که استخوان‌های این گلف‌باز در بیشتر از دو نقطه شکسته شده است.

محل تصادف تایگر وودز

“وودز نمی‌توانست بایستد”

یکی از ماموران پلیس لس‌آنجلس کمی بعد از این که سانحه رانندگی ساعت ۷:۱۸ دقیقه به وقت محلی رخ داد، گفت: “او خوش‌شانس بود که زنده مانده است.”

کارلوس گونزالس، معاون کلانتر لس‌آنجلس گفت: “او نمی‌توانست بدون کمک روی پاهایش بایستد.” او همچنین گفت هنگامی که وودز را پیدا کردند کمربند ایمنی‌اش را بسته، “آرام و هوشیار” بود: “خیلی خوش‌شانس بودیم که آقای وودز توانست زنده از این حادثه بیرون بیاید.”

به دنبال انتشار خبر این سانحه شماری از افراد مشهور برای تایگر وودز آرزوی سلامت کردند، از جمله: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، سرینا ویلیامز، تنیس‌باز برجسته این کشور و ماریا کری، خواننده آمریکایی.

The damaged car of Tiger Woods is towed away

جاستین توماس، مرد شماره ۳ گلف جهان نیز برای دوست و هموطنش آرزوی سلامت کرد و در توییتر نوشت: “تا عمق وجودم ناراحت هستم. واقعا دردناک است که می‌بینید یکی از نزدیک‌ترین دوستانتان تصادف کرده است…امیدوارم فقط حالش خوب شود و نگران بچه‌هایش هستم.”

وودز که ژانویه پس از انجام پنجمین عمل جراحی روی کمرش به مسابقات برگشت، برای شرکت در مسابقات “جنسیس اینویتیشنال” به لس‌آنجلس سفر کرده بود و هنگام سانحه سوار یکی از ماشین‌های این تورنمنت بود.