تعداد قربانیان غیرنظامی حمله به غزه به «بیش از ۱۱ هزار نفر» رسید

7
تعداد قربانیان غیرنظامی حمله به غزه به «بیش از ۱۱ هزار نفر» رسید

وزارت بهداشت فلسطینی در غزه، تحت کنترل حماس، روز جمعه، ۱۹ آبان، اعلام کرد که تعداد قربانیان حملات ارتش اسرائیل به غزه در مجموع به ۱۱۰۷۸ نفر رسیده است.

بیش از ۴۵۰۰ نفر از این قربانیان را کودکان تشکیل می‌دهند.

بر اساس تازه‌ترین آمار از جنگی که تاکنون بیش از یک ماه طول کشیده است، این حملات بیش از ۲۷ هزار زخمی و مجروح نیز بر جای گذاشته است.

آمریکا و اتحادیه اروپا گروه افراطی حماس را که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، سازمان تروریستی می‌دانند.

حزب‌الله لبنان مرگ هفت نیروی خود در حملات اسرائیل را تایید کرد

گروه حزب‌الله لبنان، مورد حمایت جمهوری اسلامی، روز جمعه کشته شدن هفت نیروی خود در حملات هوایی اسرائیل را تایید کرد.

حزب‌الله بدون اشاره به محل کشته شدن شبه‌نظامیان خود گفته است «آنها شهدای راه بیت‌المقدس» بودند.

ارتش اسرائیل صبح روز جمعه از حمله به یک «سازمان در سوریه» خبر داده و گفته بود این گروه پشت حمله پهپادی روز گذشته به یک مدرسه در جنوب اسرائیل بود.

سازمان ناظر حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، می‌گوید اسرائیل پایگاه‌های حزب‌الله در خارج از شهر دمشق را هدف قرار داده است.

در مجموع، طی درگیری‌های پراکنده حزب‌الله با اسرائیل طی بیش از یک ماه گذشته، ۹۰ نفر در مناطق مرزی لبنان، شامل ۶۸ عضو حزب‌الله کشته شده‌اند. شش سرباز اسرائیلی و دو شهروند این کشور نیز در جریان حملات حزب‌الله جان باخته‌اند.

از زمان درگیری حماس و اسرائیل از ۱۵ مهرماه امسال، گروه حزب‌الله تقریبا هر روز درگیری‌هایی نظامی با نیروهای اسرائیلی در مناطق مرزی داشته است.

پیشتر اسرائیل و آمریکا به این گروه و دیگر شبه‌نظامیان نیابتی ایران هشدار داده بودند در صورت ورود به جنگ با اسرائیل، با پاسخی سهمگین مواجه خواهند شد.