توفان برف شمال شرق ایالات متحده را فرا گرفت

شهردار نیویورک هشدار داده که این توفان برف می‌تواند بزرگترین نوفانی باشد که طی سالهای گذشته دیده شده

یک توفان برفی قدرتمند بخش های شمال شرقی ایالات متحده را فرا گرفته است و ۱۴ ایالت با بیش از ۶۰ میلیون نفر جمعیت را تحت وضعیت هشدار قرار داده است.

پیش بینی می‌شود بعضی از مناطق پنسیلوانیا و نیویورک شاهد حدود ۶۰ سانتی متر برف باشند.

سازمان ملی هواشناسی آمریکا در مورد “شرایط خطرناک سفر” به مناطقی که به میزان زیادی تحت تاثیر این توفان برف قرار گرفته‌‌اند، هشدار داده است.

بیل دی بلازیو ، شهردار نیویورک هشدار داده که این توفان می‌تواند بزرگترین توفانی باشد که طی سال‌های گذشته دیده شده و به ساکنان هشدار داده که “آن را جدی بگیرند”.

در سانحه تصادف ده‌ها اتومبیل در مرکز پنسیلوانیا دو نفر جان خود را از دست دادند.

snow

مقامات می‌گویند انتظار ندارند این توفان، توزیع واکسن کووید را که از روز دوشنبه در ایالات متحده آغاز شده، مختل کند. با این حال، گزارش‌هایی مبنی بر بسته شدن موقت برخی مراکز تست کرونا در چندین ایالت وجود دارد.

پیش‌بینی شده که ارتفاع برف در منطقه‌‌ای که از شرق پنسیلوانیا تا کوه‌های کاتسکیل نیویورک امتداد دارد، تا حدود شصت سانتی‌متر و در بقیه مناطق شمال شرق، حدود سی سانتی‌متر باشد.

سازمان ملی هواشناسی آمریکا هشدار داده که برخی مناطق “در یک رویداد شاهد برف بیشتری از همه از آنچه که در زمستان گذشته دیده‌اند، خواهند بود.”

به گفته این سازمان، مناطقی از شهر سنتر پنسیلوانیا تا چهارشنبه شب شاهد ۳۳ سانتی‌متر برف بوده است.

پلیس در پنسیلوانیا گفت که در تصادف ناشی از توفان برف که بین ۳۰-۶۰ وسیله نقلیه را درگیر کرد دو نفر کشته و چندین نفر نیز زخمی شدند.

همچنین ۶ نفر در برخورد ۲۷ وسیله نقلیه در شهر نیویورک، آسیب دیدند.

مدارس سطح شهر به سمت آموزش آنلاین رفته‌‌ند و غذا خوردن در فضای باز متوقف شده است.

ایلین چائو، وزیر حمل و نقل ایالات متحده به کسانی که در مسیر توفان قرار دارند هشدار داده”که انتظار می‌رود این توفان آن مناطق را هم در برگیرد بنابر این در شرایط خطرناک رانندگی نکنند.”

snow
برخی مراکز تست کرونا در چندین ایالت بسته شده

شبکه خبری سی‌بی‌اس گزارش داده که مکان‌های تست ویروس کرونا در تعدادی از ایالت‌ها از جمله نیویورک، پنسیلوانیا، کنتیکت و مریلند بسته شده است.

مقامات می‌گویند که آنها هرگونه تأثیر احتمالی توفان را بر روی تحویل واکسن فایزر بایون تک به بیمارستانها تحت نظر دارند.

الکس آذار، وزیر بهداشت گفت: “ما همه اینها را دنبال می‌کنیم. ما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را آماده در هر مکانی برای پذیریش افراد داریم- یو‌پی‌اس و فدکس (بزرگترین ارائه کنندگان خدمات لجستیکی و انتقال بسته‌ها و محموله‌های پستی) می‌دانند که چکونه با برف و هوای نامناسب کنار بیایند، ما اوضاع را تحت نظر داریم و وقایع را دنبال ‌می‌کنیم.”

فیل مورفی، فرماندار نیوجرسی هم به ساکنان این منطقه هشدار داد اگر به همسایگان خود برای پارو کردن برف کمک می‌کنند، ماسک بزنند.