یکی از حساب‌های کاربری منسوب به رهبر ایران که رئیس جمهور سابق آمریکا را به “انتقام سخت” متهم کرده بود، در توییتر مسدود شد. توییتر گفته این حساب را به خاطر “جعلی بودن” بسته است.

حساب توییتری منسوب به وبسایت آیت‌الله خامنه‌ای عکسی را منتشر کرده بود که به نظر می‌آمد در آن دونالد ترامپ در زمین گلفش مشغول بازی است.

توییتر نوشت که این حساب به دلیل “نقض قوانین توییتر” از دسترس خارج شده و بعدا توضیح داد که این حساب “جعلی” بوده و به دلیل جعل هویت مسدود شده است. اما حساب شناخته شده رهبر ایران در توییتر قبلا با ری‌توییت کردن یادداشت‌های این حساب، آن را تایید کرده بود.

این توییت جنجالی ابتدا در حساب فارسی منسوب به سایت آقای خامنه‌ای که مخاطبان کمی دارد، منتشر شد و حساب توییتری آقای خامنه‌ای هم آن را ری‌توییت کرد که به بازنشر و دیده شدنش کمک کرد.

خبرگزاری تسنیم هم بعد از معلق شدن حساب منسوب به وبسایت آقای خامنه‌ای، توییت خود درباره این پوستر را حذف کرد.

توییت درباره چه بود؟

در پوستر به نقل از آقای خامنه‌ای نوشته شده “انتقام حتمی است”. جمله‌ای که از سوی بسیاری از کاربران به عنوان دعوت به حمله به آقای ترامپ تعبیر شد. این پوستر را در اصل وبسایت آقای خامنه‌ای منتشر کرده است.

حساب‌های اصلی مربوط به آقای خامنه‌ای به فارسی و انگلیسی و زبان‌های دیگر در توییتر همچنان در دسترس است.

شماری از کاربران از مدیران توییتر خواسته‌ بودند که حساب کاربری رهبر ایران را به خاطر “نقض قوانین توییتر” مسدود کند.

این پوستر بر اساس سخنرانی آقای خامنه‌ای در اواخر آذرماه امسال در وبسایت آقای خامنه‌ای منتشر و دیروز در توییتر وبسایت او بازنشر شد
این پوستر بر اساس سخنرانی آقای خامنه‌ای در اواخر آذرماه امسال در وبسایت آقای خامنه‌ای منتشر و دیروز در توییتر وبسایت او بازنشر شد

توییت بازنشر یکی از سخنرانی‌های آقای خامنه‌ای در ۲۶ آذرماه امسال است که گفته بود قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را “در هر زمان ممکن” پس بدهند.

رهبر و مقام‌های نظامی ایران دونالد ترامپ را در صدور فرمان حمله به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران مقصر می‌دانند.

آقای سلیمانی ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در نزدیکی فرودگاه بغداد با موشک پهپاد آمریکا کشته شد.

یکی از کاربران توییتر با انتشار این توییت، مستقیما به جک دورسی، مدیر عامل توییتر نوشته است که چطور توییتر دونالد ترامپ را بست اما چنین مطلبی اجازه انتشار دارد.

توییتر چند روز مانده به بررسی استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان، حساب توییتر آقای ترامپ با ۸۰ میلیون دنبال کننده را به اتهام “ترویج خشونت” برای همیشه مسدود کرد.

همچنین توییتر در همان روز به حساب‌های غیرفارسی رهبر ایران هم هشدار داده بود که اگر یک توییت درباره واکسن کرونا را حذف نکند، این حساب بسته خواهد شد.

در آن توییت به زبان‌های عربی، انگلیسی، اسپانیایی، روسی و فرانسوی نوشته شده بود که واکسن‌های آمریکا، بریتانیا و حتی فرانسه برای کرونا قابل اعتماد نیستند. حساب‌های غیرفارسی رهبر ایران آن توییت را حذف کردند.