در یک رشته تیراندازی ها در سه سالن ماساژ و اسپا در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا ۸ نفر کشته شده‌اند. یک مظنون در ارتباط با این تیراندازی ها دستگیر شده است. مقام‌ها گفته‌اند که شش تن از قربانیان زنان آسیایی تبار هستند.

دو تیراندازی در دو سالن ماساژ در آتلانتا و یکی در اطراف این شهر روی داده است.

پلیس گفت که چهار نفر در سالن ماساژ حومه شمال آتلانتا و چهار نفر دیگر در دو مرکز ماساژ و اسپا در خود شهر کشته شدند.

کره جنوبی تایید کرده است که چهار نفر از قربانیان تبار کره‌ای داشتند.

هنوز انگیزه این تیراندازی روشن نیست.

تیراندازی آتلانتا

با این حال، جرایم مرتبط با نفرت نژادی به ویژه علیه آمریکایی‌های آسیایی تبار در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. این موضوع با شعارهایی همراه شده که آسیایی‌ها را مقصر شیوع کرونا می‌دانند.

جو بایدن رئیس جمهوری در سخنرانی خود هفته گذشته “جنایات شرورانه و نفرت‌پراکنی علیه آسیایی-آمریکایی‌هایی” که مورد حمله و آزار قرار گرفته بودند را محکوم کرد.

شبکه محلی “دبلیون اس بی” گزارش داد که کلانتر بخش چِروکی اعلام کرد که رابرت آرون لانگ، مرد سفیدپوست ۲۱ ساله، در حدود ساعت ۸:۳۰ عصر به وقت محلی در پی تعقیب و گریزی دستگیر شده است.

گمان می‌رود او مظنون هر سه حمله باشد.

مقامات می‌گویند خیلی زود است که بدانیم قربانیان به دلیل نژاد یا ملیت خود هدف قرار گرفته‌اند.

با این حال یک گروه فعال ضد نژاد پرستی این جنایت‌ها را “تراژدی غیرقابل توصیفی” خوانده‌اند و آن را ناشی از تبعیض نژادی دانسته‌اند.

رادنی برایانت رئیس پلیس آتلانتا گفت که ماموران در ساعت ۵:۵۰ عصر به گزارشی از سرقت واکنش نشان می دادند که در یک اسپا با اجساد سه زن روبرو شدند.

او گفت درحالی که ماموران این حادثه را بررسی می کردند، حادثه دیگری در یک اسپای دیگر گزارش شد جایی که ماموران با جسد یک قربانی دیگر که در اثر اصابت گلوله کشته شده بود روبرو شدند.