‘ونزوئلا نفتکش های ایرانی را اسکورت می کند’

به گزارش خبرگزاری رویترز ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع ونزوئلا گفته است که ارتش این کشور پس از ورود نفتکش های ایرانی به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا آنها را اسکورت خواهند کرد.

این پس از آن است که خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا گفت که این محموله باید زنگ خطر را برای آمریکای لاتین به صدا در آورد.

دولت آمریکا گفته است که درحال بررسی واکنشی احتمالی به ارسال این محموله های نفتی است.

به گزارش رویترز پنج تانکر فرچون، فارست، پتونیا، فاکسون و کلاول که در حال انتقال حدود یک و نیم میلیون بشه نفت هستند در نیمه اول ماه مه از کانال سوئز گذشتند و انتظار می رود اواخر مه یا اوایل ژوئن به ونزوئلا برسند.

آقای گوایدو گفت: “ما به خاطر این تلاش ها برای حضور ایرانی ها در خاک ونزوئلا خیلی نگران ایمنی ونزوئلایی ها و همچنین آمریکای لاتین هستیم.”

آقای گوایدو رهبر مجلس ونزوئلاست و از سوی بسیاری کشورها به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته شده.

آقای گوایدو گفت بر این باور است که مقام های ونزوئلا پول ایران را با “طلای خونین” از معادن غیررسمی در جنگل های جنوبی ونزوئلا می پردازند که نبرد بر سر آنها باعث کشتار میان گروه های تبهکار رقیب شده است.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا آقای گوایدو را آلت دست آمریکا می خواند و او را به تلاش برای کودتا متهم کرده است.

 • جزئیات تازه درباره پرواز ۷۵۲ به ادعای منابع اوکراینی: مسافران ایستاده بودند؛ اغلب صندلی‌ها پیدا نشد

  رسانه‌های اوکراینی جزئیات تازه‌ای از گزارش‌های اطلاعاتی این کشور درباره پرواز ۷۵۲ که سپاه پاسداران در آسمان تهران با موشک زد، منتشر کرده‌اند.

  آنها از قول الکساندر رووین، رئیس موسسه تحقیقات پزشکی قانونی، زیرمجموعه وزارت دادگستری اوکراین، نوشته‌اند که موقع شلیک موشک‌ها، مسافران هواپیمای اوکراین‌اینترنشنال از صندلی‌های خود بلند شده بودند با این‌که هم‌چنان علامت‌های “کمربندها را ببندید” روشن بود. طبق این گزارش‌ها، او هم‌چنین ادعا کرده است که از بقایای هواپیما فقط ۴ تا از صندلی‌های مسافران پیدا شد در حالی که ۱۶۷ مسافر و همین‌طور خدمه هواپیما سوار آن بوده‌اند.

  حامد اسماعیلیون، که همسر و دخترش را در این واقعه از دست داده و در ماه‌های گذشته مرتب درباره دادخواهی برای کشته‌شدگان خبررسانی می‌کند، با اشاره به این مطالب جدید در توییتر نوشت: “ج.ا. [جمهوری اسلامی] تمام موبایل‌ها را جمع‌آوری کرده است. ترس از فیلم‌هایی که منتشر می‌شود؟ قطعن همین‌طور است.”

  Social embed from twitter

  Hamed Esmaeilion@esmaeilion

  پیش ازشلیک موشکها مسافران از روی صندلی خود بلند شده بودند. اضطراب برهواپیما حکمفرمابوده است. موشک اولی درکار بوده است؟ از زاویه ای دیگر؟
  ج.ا. تمام موبایلها را جمع آوری کرده است. ترس از فیلمهایی که منتشر می شود؟ قطعن همینطور است. قاتلین پست فطرت!http://www.intellinews.com/ukrainian-aviation-investigation-head-suggests-ps752-passengers-were-out-of-their-seats-183627/ 

  Ukrainian aviation investigation head suggests PS752 passengers were out of their seats

  Ukrainian forensics head Alexander Ruvin from the Kyiv Research Institute of Forensics has suggested from evidence obtained that passengers on …

  intellinews.com