ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتر نوشته که جلسه سه روزه شورای رهبری طالبان در قندهار به ریاست هبت الله آخوندزاده، رهبر طالبان، برگزار شده است.

این جلسه سه روزه از روز شنبه آغاز شده و شب گذشته (دوشنبه) به پایان رسیده است.

آقای مجاهد می‌گوید مسائل جاری سیاسی، امنیتی و اجتماعی با جزئیات مورد بحث شورای رهبری طالبان قرار گرفته، و شماری از تصمیم‌ها در مورد حفاظت از امکانات عامه و رفتار نیک با مردم و دارایی‌های آنها.

به گفته آقای مجاهد درباره “ایجاد نظام جدید اسلامی” در کشور و ضرورت مشورت‌ها نیز تصمیاتی گرفته شده است.

او می‌گوید: به اعضای طالبان رهنمودهای کامل داده شده و همگی از وظایف خود آگاه شدند.

این نشست با سخنرانی رهبر طالبان به پایان رسیده است.

یک قاضی زن و یک نماینده زن پارلمان افغانستان علیه دولت بریتانیا اقامه دعوی می کنند

دولت بریتانیا از سوی یک قاضی زن و یکی از زنانی که نماینده پارلمان افغانستان بود به دلیل به دلیل عدم صدور روادید سفر به این کشور اقامه دعوی می کنند.

خودداری از دادن روادید یا ویزای بریتانیا به این دو پس از خروج ایالات متحده و بریتانیا از افغانستان صورت می گیرد.

تیمی از وکلای بریتانیایی به نمایندگی از این زنان در بریتانیا پرونده آنها را به صورت رایگان جلو می برند.

این تیم حقوقی گفته است: “این زنان جان خود را برای حفاظت و پیشبرد منافع مردم افغانستان به خطر انداختند ما نباید اکنون به آنها پشت کنیم.”

دبیرکل ناتو می‌گوید که باز نگه داشتن فرودگاه کابل ‘ضروری’ است

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، گفته است که باز ماندن و کارکردن فرودگاه کابل “ضروری” است تا اطمینان حاصل شود افرادی که مایل به ترک کابل هستند بتوانند خارج شوند.

دبیرکل ناتو در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه گفت که این فرودگاه باید باز بماند “هم برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان و هم برای اطمینان از این که ما می‌توانیم به خارج کردن افراد ادامه دهیم، افرادی که مایل به ترک هستند ولی موفق نشدند بعنوان بخشی از عملیات تخلیه نظامی خارج شوند”.