جنجال بر سر تصاویر منتشرشده از نخست‌وزیر فنلاند در پارتی با دوستانش

Screen Shot 2022-08-18 at 11.25.05 AM

سانا مارین، نخست‌وزیر فنلاند می‌گوید در جریان پارتی با دوستانش که تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده کار «غیرقانونی» انجام نداده است.

نخست‌وزیر ۳۶ ساله فنلاند در این تصاویر در حال رقص و آوازخوانی دیده می‌شود. سانا مارین تاکید کرده که در این مهمانی مواد مخدر مصرف نکرده است.

سانا مارین که از سال ۲۰۱۹ تاکنون ریاست دولت فنلاند را در دست دارد اظهار داشت: «از اینکه به طور علنی این تصاویر منتشر شده است مایوس شدم. شبی را با دوستانم سپری کردم. پایکوبی کردیم! بله جشن پرهیجانی بود. رقصیدیم و آواز خواندیم!»

 

رئیس دولت ائتلافی فنلاند افزود: «من خودم مواد مخدر یا چیزی به جز الکل مصرف نکردم. رقصیدم و جشن گرفتم و کاملا کارهای قانونی انجام دادم.»

سانا مارین همچنین تاکید کرد که در جریان مصرف احتمالی مواد مخدر از سوی دیگر شرکت‌کنندگان در پارتی نیز قرار ندارد.

زمان برگزاری این مهمانی که یکی از هم‌حزبی‌های سانا مارین نیز در آن حضور دارد مشخص نیست.

مخالفان نخست‌وزیر فنلاند با اشاره به همسایگی این کشور با روسیه همزمان جنگ اوکراین، روند الحاق فنلاند به ناتو و افزایش قیمت برق از تصاویر منتشرشده انتقاد کرده‌اند.

سانا مارین با کسب قدرت در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ به جوانترین نخست‌وزیر تاریخ فنلاند تبدیل شد. علاقه سانا مارین به پارتی و خوشگذرانی با دوستانش پیش از این نیز خبرساز شده بود. او ماه گذشته در یک جشنواره موسیقی راک در فنلاند شرکت کرد. وی همچنین ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ بدون تلفن همراه کاری خود به یک کلوب شبانه رفته بود و تا ساعت چهار صبح در آنجا حضور داشت.

او به این ترتیب پیامک هشدار مبنی بر اینکه با فردی مبتلا به بیماری «کووید ۱۹» در تماس بوده است دریافت نکرده بود. سانا مارین به همین دلیل در آن زمان مجبور به عذرخواهی شد.