این هفته در جهان خودرو: گزارشی تازه از ساخت ماشین توسط شرکت اپل، پیشنهاد ایلان ماسک برای فروش تسلا به اپل، واکنش مدیر فولکس‌واگن به خبر ورود اپل به صنعت خودرو و آغاز کار یک پیک خودران در آمریکا.

ماشین اپل

خبرگزاری رویترز خبر داده که شرکت اپل چهار سال دیگر یک ماشین الکتریکی خودران به بازار عرضه خواهد کرد. دو نفر در این شرکت که نخواستند نامشان فاش شود به این رویترز گفته‌اند که اپل در ساخت باتری‌ تحول بزرگی ایجاد خواهد کرد و ماشین این شرکت می‌تواند با هر بار شارژ مسافت بسیار بیشتری از ماشین‌های رقیب حرکت کند.

اپل ساخت ماشین را در سال ۲۰۱۴ و با پروژه‌ای به نام “تایتان” آغاز کرد. سرعت پیشرفت این پروژه محرمانه اما در نیمه راه کم شد و گزارش شد که اپل به جای ساخت ماشینی به نام خودش تصمیم گرفته برای ماشین‌های دیگر سخت‌افزار و نرم‌افزار سیستم خودران بسازد. اما حالا رویترز در گزارشی اختصاصی می‌گوید که اپل در سال ۲۰۲۴ ماشین خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

منابع رویترز به این خبرگزاری گفته‌اند که ویژگی اصلی این پروژه، فن‌آوری تازه‌ای در ساخت باتری است. با این فن‌آوری، هزینه ساخت باتری‌ها کمتر خواهد بود و ماشین می‌تواند مسافت زیادی با هر بار شارژ حرکت کند.