جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه ۳۰ اسفند با انتشار پیامی عید نوروز را به مردم ایران و دیگر کشورهایی که این عید را برگزار می‌کنند، تبریگ گفت.

پیام منتشر شده در سایت اینترنتی کاخ سفید می‌گوید: «بهار نمادی ابدی از تجدید حیات و تولد دوباره است، همراه با نور و امید که دل‌های مردم را از ایالات متحده گرفته تا ایران، آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و اروپا پر می‌کند.»

آقای بایدن در ادامه پیام تبریک خود می‌گوید این همان پیام و شادی نوروزی است که ما با یک سفره هفت‌سین در کاخ سفید گرامی می‌داریم.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است امسال شاید بیشتر از همیشه آن پیام به شدت مورد نیاز است: «پس از این همه رنج و زیان، به ما یادآوری می‌شود که روزهای بهتری پیش رو هستند و همه ما باید با یکدیگر برای دستیابی به یک آینده مشترک توام با صلح، سعادت و تفاهم بیشتر، همکاری کنیم.»

آقای بایدن در نهایت گفت: «همانطور که ما همچنان به پیشرفت در مقابل ویروس کووید-۱۹ ادامه می‌دهیم، امیدوارم به زودی جشن‌های مجازی ما به آن شادی و پیوندی بازگردد که در گردهمایی با خانواده و دوستان احساس می‌کنیم. نوروز مبارک!‌»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا

بیشتر در این باره:

ابراز امیدواری مقامات وزارت خارجه آمریکا به «تعامل سازنده» تهران و واشینگتن در سال جدید

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز روز شنبه در پیامی ویدئویی نوروز را به مردم ایران و همه کسانی‌که در نقاط مختلف دنیا از خاورمیانه و اروپا تا مرکز و جنوب آسیا و آمریکا این مناسبت را جشن می‌گیرند، تبریک گفت.

وزیر خارجه آمریکا با کسانی‌که در این مناسبت سوگوار فقدان بستگان و نزدیکانی‌اند که در جریان همه‌گیری ویروس کرونا از دست رفته‌اند، ابراز همدردی کرد.

وزیر خارجه آمریکا در بخش پایانی این پیام با آرزوی نوروزی پیروز گفت: «باشد که حال و هوای تولد دوباره و تجدید حیات نوروز همه ما را به سوی روزهای بهتر هدایت کند».

همچنین راب مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران، نیز ابراز امیدواری کرد که واشینگتن و تهران در سال جدید به تعامل سازنده با یکدیگر روی بیاورند.

راب مالی نیز در توییتی سال نو را «به همه کسانی که را جشن می‌گیرند» تبریک گفت و گفت که امیدوار است «سال جاری ایران و ایالات متحده را به سوی مسیری برای تعامل سازنده بر اساس منافع مشترک سوق دهد».

آقای مالی در نهایت ابراز امیدواری کرد که روابط بین مردم ایران و آمریکا نیز در سال جدید تقویت شود.