حاشیه ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه؛ از تمجید رئیس فیفا تا حضور دختران مردنما در استادیوم

حضور گزینشی زنان در بازی تیم‌های پرسپولیس – کاشیما در دور برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در حالی‌ حاشیه‌ساز شده که رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال «فیفا» از مسئولان ورزش ایران برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها قدردانی کرده است.

سایت فیفا به نقل از «جیانی اینفانتینو» نوشت: «من شخصاً بسیار خوشحال شدم که برای اولین بار در ۴۰ سال اخیر به تماشاگران زن ایرانی اجازه داده شد تا مسابقه فوتبال را از نزدیک ببینند. این‌که بیش از یک هزار تماشاگر زن توانستند تیم مورد علاقه خودشان را تشویق کنند، حقیقت بسیار مهم و حائز اهمیت است و باعث می‌شود این رقابت خاص تر هم باشد.»

FIFA Media

FIFA President praises attendance of Iranian female fans at the AFC Champions League final: https://bit.ly/2Dffvzy

FIFA President praises attendance of Iranian female fans at the AFC Champions League final
FIFA President praises attendance of Iranian female fans at the AFC Champions League final

حساب کاربری فیفا در توئیتر در حالی این خبر را منتشر کرده است که بسیاری از کاربران ایرانی به زبان انگلیسی از گزینشی بودن و ساختگی بودن حضور آزادانه زنان در ورزشگاه‌های ایران نوشته‌اند. بسیاری هم ویدئوهایی را منتشر کردند که زنان را پشت درهای استادیوم آزادی نشان می دهد.

حرف‌های رئیس فیفا در شرایطی است که گزارش شده وقتی اینفانتینو در ورزشگاه آزادی حضور داشت به دلیل در دید نبودن جایگاه‌ زنان تماشاگر، او چندین بار از مسئولان ورزش ایران خواست تا جایگاه زنان تماشاگر را نشان دهند. به نظر می رسد آقای اینفانتینو از گزینشی بودن این تماشاگران بی خبر بوده باشد.

You may also like...