سایت احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده مجلس خبرگان، از مسدود شدن حساب اینستاگرام او خبر داده است.

به گزارش این سایت، صفحه آقای علم‌الهدی در اینستاگرام ” پس از حذف چند پست” بسته شده است.

وبسایت نماینده رهبر جمهوری اسلامی در خراسان رضوی نوشته است که روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ابتدا مطلبی مربوط به مرگ محمدتقی مصباح یزدی و چند پست دیگر از صفحه اینستاگرام آقای علم‌الهدی حذف و سپس حساب او مسدود شده است.

محمدتقی مصباح یزدی روحانی با نفوذ و تندرو حکومتی دی ماه سال ۱۳۹۹ درگذشت.

احمد علم‌الهدی از روحانیونی است که به داشتن دیدگاه‌های سخت‌گیرانه و جنجالی مشهور است و خود از منتقدان سرسخت آزادی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است.

مقام‌های جمهوری اسلامی با وجود انتقادهای تند و تیز از “ولنگاری” فضای مجازی خود در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و از این ابزار عمدتا برای تبلیغات حکومتی بهره می‌برند.

به نوشته سایت آقای علم‌الهدی پیش از این هم چند پست حساب اینستاگرام او در ارتباط با کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران و همین طور “جبهه مقاومت” حذف شده بود.

این گزارش می‌گوید مطالبی که امروز از اینستاگرام او حذف شده به “جبهه مقاومت” ارتباطی نداشته است.

جبهه با محور مقاومت اصطلاحی است که مجموعه‌ای از گروه‌های مسلح متحد حکومت ایران در منطقه از جمله حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن و حشد شعبی عراق را در برمی‌گیرد که در مقابل اسرائیل و آمریکا قرار دارند.

اینستاگرام پیش از این بسیاری از پست‌های مربوط به قاسم سلیمانی را که عمدتا در مدح و ستایش او بود حذف کرده است.

قاسم سلیمانی دی ماه سال گذشته در حمله هوایی آمریکا در جاده فرودگاه بغداد کشته شد.

سایت امام جمعه مشهد نوشته است که مسدود شدن حساب اینستاگرام او و “پیشینه اقدامات محدودکننده گردانندگان جهانی فضای مجازی آن هم پیش از انتخابات جمهوری اسلامی و غرض‌ورزی‌های پیدا و پنهان آنان، نمی‌تواند خللی در بازگویی حقیقت ایجاد کند.”

انتخابات ریاست جمهوری ایران روز ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.