ایالات متحده فعالیت خود در جبهه مبارزه با تغییرات اقلیمی را روز دوشنبه ۶ بهمن با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در نشستی سطح بالا از سرمی‌گیرد.

کمتر از یک هفته پس از بازگشت ایالات متحده به معاهده اقلیمی پاریس، جان کری به «اجلاس سازگاری اقلیمی» می‌پیوندد که با حضور هان ژنگ معاون نخست وزیر چین، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، و دیگر رهبران جهان برگزار می‌شود.

هدف از این نشست آنلاین که با میزبانی هلند برگزار می‌شود، دستیابی به راه‌حل‌های عملی و برنامه‌ریزی برای مقابله با تغییرات اقلیمی تا سال ۲۰۳۰ است.

در آستانه این نشست بیش از سه هزار دانشمند از سراسر جهان خواستار آن شدند که رهبران کشورها برای مقابله با پدیده گرم شدن جهانی هوا تدابیری بیندیشند و از مردم محافظت کنند.

این دانشمندان که پنج برنده جایزه نوبل نیز در بین آنها هستند، تاکید کردند که گرم شدن سریع هوای جهان هم‌اکنون اختلالات بزرگی را موجب شده از جمله خشکسالی، آتش‌سوزی و سیل. آنها سپس هشدار دادند که در صورت عدم مقابله با این پدیده جهان شاهد گسترش فقر، کمبود آب، خسارات در کشاورزی و شتاب مهاجرت‌ها خواهد بود