محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ایران می‌گوید که “میانگین میزان استفاده از ماسک در کشور را ۴۴ درصد” است.

وی همچنین گفته است که “میانگین رعایت تهویه در کشور ۴۶ درصد و میانگین زدن ماسک ۴۴ درصد است”.

به گفته آقای فرهادی، وزارت بهداشت ایران در حال بازنگری شیوه‌نامه‌های بهداشتی است و “در شیوه‌نامه‌های بهداشتی جدید تأکید بر استفاده از واکسیناسیون و تهویه مناسب است”.

Social embed from twitter

محمد میرزا بیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران در یک برنامه تلویزیونی گفته است که “آمار مهاجرت پرستاران ایرانی افزایش یافته است”.

آقای بیگی یکی از دلایل مهاجرت پرستاران از ایران را “احساس دلسردی و دلزدگی و احساس ناامیدی کردن از مسئولان” عنوان کرده است.

به گفته وی یکی از دلایل مهاجرت پرستاران ایران ایجاد “تسهیلات” در دیگر کشورها برای این پرستاران بوده است.

Social embed from twitter

در نهمین جلسه شورای شهر جدید تهران قرار است حکم شهرداری علیرضا زاکانی به وی ابلاغ شود.

حکم آقای زاکانی پس از کشمکش‌های طولانی با وزارت کشور و پس از آنکه وزیر کشور دولت حسن روحانی به دلیل غیرقانونی دانستن انتصاب وی از امضای آن خودداری کرده بود، سرانجام توسط وزیر کشور ابراهیم رئیسی امضا شد.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران امروز پس از یک دوره غیبت به علت بستری بودن در بیمارستان که برخی رسانه‌ها علت آن را سکته مغزی عنوان کرده بودند، در این جلسه حاضر شد تا حکم آقای زاکانی را به وی بدهد.

Social embed from twitter

سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران خبر از توقف واکسیناسیون دانشجویان داده است.

آقای حبیبا به خبرگزاری ایسنا گفته است که سه هزار دانشجوی ساکن خوابگاه‌های این دانشگاه واکسینه شده‌اند و “ما واکسیناسیون دانشجویان دکتری را شروع کرده بودیم که دستوالعمل آمد فعلا متوقف کنید قرار است برنامه جدیدی در این رابطه اعلام کنند”.

به گفته وی “دوز اول واکسیناسیون اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه تهران به پایان رسیده است و دوز دوم نیز در حال انجام است” و “در برنامه پیش بینی شده است تا پایان شهریورماه تمامی پرسنل دانشگاه (کارمندان و اعضای هیأت علمی) و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تا پایان آذرماه نیز تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی واکسینه شوند”.

Social embed from twitter

جمعیت هلال احمر ایران گفته است که در هجدهمین محموله واکسن کرونا ۵ میلیون دوز به ایران وارد کرده است.

محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر گفته که با ورود محموله جدید واکسن سینوفارم “مجموع واکسن‌های وارداتی هلال احمر از مرز ۲۵ میلیون دوز گذشت”.

Social embed from twitter

  • مصطفی قانعی، عضو کمیته ملی واکسن کرونا در خصوص آخرین روند تولید واکسن کرونا در ایران و واکسن پاستوکووک که توانسته بود مجوز مصرف اضطراری در داخل ایران را بگیرد گفت که “درحال حاضر زیرساخت تولید واکسن پاستوکووک در ایران موجود نیست و باید وسایل و تجهیزات مربوط به تولید صنعتی آن وارد ایران شود تا آغاز به کار کنند”.

    به گفته آقای قانعی این واکسن که با همکاری کوبا ساخته شده ۳ دوز دارد و “اگر تجهیزات تولید صنعتی به موقع وارد شود ۳ ماه یعنی مهر، آبان و آذر باید منتظر نصب آنها بود و در زمستان می‌توانیم انتظار داشته باشیم تولید واکسن پاستور به شکل صنعتی برسد”.

    به گفته وی خط تولید واکسن اسپوتنیک در ایران هنوز شروع به کار نکرده و “واکسنی بیرون نیامده است”.