خودرو حامل دو فرمانده ارشد «کتائب حزب‌الله عراق» در شرق بغداد هدف حمله پهپادی قرار گرفتگزارش رسانه‌های عراقی و بین‌المللی حاکی است که خودرویی در شرق بغداد، پایتخت عراق، هدف حمله پهپادی قرار گرفت. گروه «کتائب حزب‌الله عراق» که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، چهارشنبه‌شب ۱۸ بهمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو تن از فرماندهانش به نام‌های «وسام محمد صابر الساعدی (ابوباقر)» و‌ «ارکان العلیاوی» در حمله پهپادی به خودروی آن‌ها در منطقه المشتل، شرق بغداد، کشته شدند. از ابوباقر به عنوان یکی از فرماندهان میدانی این گروه در سوریه نام برده می‌شود. بر اساس گزارش‌ها، سرنشینان این خودرو سه نفر بودند. مقامات آمریکا هنوز به‌طور رسمی به این خبر واکنش نشان نداده‌اند. با این حال، یک مقام آمریکایی که به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که ایالات متحده این حمله را انجام داده است. این حمله پس از آن صورت می‌گیرد که تنش بین ایالات متحده آمریکا و گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی ایران در عراق و سوریه به‌دنبال جنگ در غزه بالا گرفته است. کتائب حزب‌الله عراق از اعضای ائتلاف «گروه مقاومت اسلامی عراق» است که در حمله پهپادی روز هشتم بهمن به پایگاه «برج ۲۲» آمریکا در اردن دست داشت. سه عضو ارتش ایالات متحده در این حمله کشته و بیش از ۳۰ سرباز نیز زخمی شدند. کتائب حزب‌الله پس از این حمله و تهدیدهای آمریکا مبنی بر انجام اقدامات تلافی‌جویانه اعلام کرد که تمام عملیات‌های خود علیه اهداف ایالات متحده را برای جلوگیری از «شرمساری دولت عراق» متوقف می‌کند. با این حال، ارتش ایالات متحده در چند روز گذشته بارها مواضع گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی از جمله پایگاه‌های نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه را هدف حملات خود قرار داد. ایالات متحده در چهار ماه گذشته که جنگ بین اسرائیل و گروه افراطی حماس- تروریستی در فهرست آمریکا و اتحادیه اروپا- در نوار غزه جریان داشته است، سعی کرده که مجموعه‌ای از اهداف و پایگاه‌های شبه‌نظامیان یاد شده را به صورت محدود هدف قرار دهد، اما این باعث نشده است این گروه‌ها که از ۱۵ مهر دست‌کم ۱۶۶ بار به اهداف آمریکایی حمله کرده‌اند، از عملیات‌های خود منصرف شوند.

Screen Shot 2024-02-07 at 12.50.52 PM

گزارش رسانه‌های عراقی و بین‌المللی حاکی است که خودرویی در شرق بغداد، پایتخت عراق، هدف حمله پهپادی قرار گرفت.

گروه «کتائب حزب‌الله عراق» که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، چهارشنبه‌شب ۱۸ بهمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو تن از فرماندهانش به نام‌های «وسام محمد صابر الساعدی (ابوباقر)» و‌ «ارکان العلیاوی» در حمله پهپادی به خودروی آن‌ها در منطقه المشتل، شرق بغداد، کشته شدند.

از ابوباقر به عنوان یکی از فرماندهان میدانی این گروه در سوریه نام برده می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، سرنشینان این خودرو سه نفر بودند.

مقامات آمریکا هنوز به‌طور رسمی به این خبر واکنش نشان نداده‌اند.

با این حال، یک مقام آمریکایی که به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که ایالات متحده این حمله را انجام داده است.

این حمله پس از آن صورت می‌گیرد که تنش بین ایالات متحده آمریکا و گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی ایران در عراق و سوریه به‌دنبال جنگ در غزه بالا گرفته است.

کتائب حزب‌الله عراق از اعضای ائتلاف «گروه مقاومت اسلامی عراق» است که در حمله پهپادی روز هشتم بهمن به پایگاه «برج ۲۲» آمریکا در اردن دست داشت. سه عضو ارتش ایالات متحده در این حمله کشته و بیش از ۳۰ سرباز نیز زخمی شدند.

کتائب حزب‌الله پس از این حمله و تهدیدهای آمریکا مبنی بر انجام اقدامات تلافی‌جویانه اعلام کرد که تمام عملیات‌های خود علیه اهداف ایالات متحده را برای جلوگیری از «شرمساری دولت عراق» متوقف می‌کند.

با این حال، ارتش ایالات متحده در چند روز گذشته بارها مواضع گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی از جمله پایگاه‌های نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه را هدف حملات خود قرار داد.

ایالات متحده در چهار ماه گذشته که جنگ بین اسرائیل و گروه افراطی حماس- تروریستی در فهرست آمریکا و اتحادیه اروپا- در نوار غزه جریان داشته است، سعی کرده که مجموعه‌ای از اهداف و پایگاه‌های شبه‌نظامیان یاد شده را به صورت محدود هدف قرار دهد، اما این باعث نشده است این گروه‌ها که از ۱۵ مهر دست‌کم ۱۶۶ بار به اهداف آمریکایی حمله کرده‌اند، از عملیات‌های خود منصرف شوند.