در حمله داعش به تهران چه کسانی کشته شدند؟

درحمله به مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی در روز چهارشنبه ۱۷ نفر کشته شدند که به گفته مقامات جمهوری اسلامی، جسد ۱۶ نفر از آنان شناسایی شده است.
حمله به مجلس، از ساختمان مشهور به مراجعات مردمی آغاز شد. به همین دلیل به جز ماموران حفاظت از مجلس و کارمندان ساختمان، شماری از شهروندان عادی که برای دیدار با نمایندگان رفته بودند، کشته شدند.
در آرامگاه آیت‌الله خمینی نیز یک نفر کشته شد.
تشییع جنازه قربانیان حملات تهران
حملات تهران؛ تسلیت آیت‌الله خامنه‌ای و بازداشت ۴۱ نفر
آیت الله خامنه ای حملات تهران را ‘ترقه بازی’ توصیف کرد
داعش ویدیوی ‘مهاجمان حمله مرگبار تهران’ را منتشر کرد
انیه اکبریانی، ۳۷ ساله، از کارکنان حق‌التدریسی نهضت سوادآموزی لرستان بود که برای شرکت در تجمعی در مقابل مجلس و دیدار با نماینده خرم آباد به تهران سفر کرده بود.

مازیار سبزعلی زاده باغبان ۴۵ ساله و از کارکنان بخش فضای سبز آرامگاه آیت‌الله خمینی بود. او یک پسر و یک دختر دارد. آقای سبزعلی‌زاده متولد روستای ملار (سیاهورد) دهستان آلیان شهرستان فومن در شمال ایران بود.
د.
مهدی تقوی مدیرعامل سابق خبرگزاری ایکنا، و از اعضای دفتر نماینده شاهین‌شهر در مجلس بود.


صیاف‌علی همتی اهل روستای گیلانکشه از توابع شهرستان طارم بوده و برای دیدار با نماینده زنجان به مجلس رفته بود.

احسان آقاجانی، معمار، کارمند مرکز پژوهش‌های مجلس و دانشجوی دکترا در دانشگاه امام صادق بود. براساس اعلام وبسایت دانشگاه امام صادق او چند ماه پیش ازدواج کرده بود

علی جواد زارع، کارمند ۴۵ ساله مجلس و مسئول دفتر حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر در مجلس بود. او متولد اسد آباد در استان همدان و از نیروهای سابق سپاه پاسداران بوده است.

جعفر جعفرزاده مسئول دفتر هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه در مجلس بود. از او یک دختر خردسال به جا مانده است. هدایت‌الله خادمی نماینده ایذه گفته که یکی از مهاجمان مجلس، هنگام درگیری با نیروهای امنیتی کمربند انتحاری را مقابل دفتر او منفجر کرده و بر اثر آن انفجار آقای جعفرزاده کشته شده است.
علی قربانی، نماینده مردم بجنورد در مجلس بود. علی قربانی نماینده بجنورد گفته که آقای جلالی راد در اثر شلیک مستقیم مهاجمان به سرش کشته شده است.

حمید امدادی ۳۱ ساله و مسئول دفتر هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس بود. به گفته نماینده ارومیه گلوله به صورت و سینه او اصابت کرده بود. آقای امدادی در بیمارستان درگذشت.

جواد تیموری از نیروهای حفاظت مجلس و ۲۴ ساله بوده است. او از سال ۹۰ وارد سپاه حفاظت انصار شده که حفاظت از مقامات جمهوری اسلامی و اماکنی مانند مجلس و ریاست جمهوری را بر عهده دارد. او سه سال پیش ازدواج کرده بود.

هانیه اکبریانی، ۳۷ ساله، از کارکنان حق‌التدریسی نهضت سوادآموزی لرستان بود که برای شرکت در تجمعی در مقابل مجلس و دیدار با نماینده خرم آباد به تهران سفر کرده بود

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara diyarbakir escort