گزارشگر تلویزیون ایران در گزارش مسابقه ناهید کیانی از تیم تکواندو ایران و کیمیا علیزاده ورزشکار ایرانی تیم پناهندگان در المپیک توکیو، حتی یک بار نام کیمیا علیزاده را نبرد. این موضوع باعث واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است.

کیمیا علیزاده این مسابقه را با نتیجه ۱۸-۹ برد اما در نهایت در مسابقه رده‌بندی به حریف خود از ترکیه باخت و چهارم شد.

تصاویر پایان مسابقه او با ناهید کیانی که حریف امروز و هم تیمی سابق و همین طور مربی تیم تکواندو ایران را در آغوش می‌گیرد، در گزارش تلویزیون ایران پخش نشد.

این مسابقه بدون حضور تماشاگر برگزار شد اما به گزارش رویترز خبرنگاران و حاضران با ورود خانم علیزاده به سالن و همچنین بعد از پیروزی، او را تشویق کردند.

احسان نادرپور، روزنامه نگار ایرانی ساکن ترکیه در توییتی نوشت که گزارش تلویزیون ایران از این مسابقه “پر از نفرت، هوچی‌گری و تولید خشم” بود.

محمدجواد اکبرین، روزنامه نگار ایرانی در توییتی پیروزی کیمیا علیزاده بر ناهید کیانی را “پیروزی یک پناهنده بر یک بی‌پناه” خواند و نوشت: “هر دو‌ افتخار ایران” هستند.

برخی از کاربران توییتر به نقش نام روی لباس کیمیا که به رنگ‌های پرچم ایران بود، توجه کردند.

سه رنگ پرچم ایران بر لباس کیمیا علیزاده
برخی از کاربران توییتر به نقشی بر لباس کیمیا که به رنگ‌های پرچم سه رنگ ایران بود توجه کردند

کیمیا علیزاده با کسب مدال برنز در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو، اولین و تنها زن ایرانی است که مدال المپیک را بر گردن آویخته است.

خانم علیزاده که ۲۳ سال دارد در المپیک توکیو با پرچم سفید تیم پناهندگان رقابت می‌کند. پنج ایرانی و سه افغان در تیم پناهندگان المپیک توکیو رقابت می‌کنند.

گلشیفته فراهانی، بازیگر مهاجر ایرانی، در اینستاگرام خود با انتشار عکسی از کیمیا علیزاده نوشت: “كيميا بى سرزمين نيست، او به خودى خود، وسيعترين و نامحدود ترين سرزمين است. ما سرزمين يكديگريم.”

خانم علیزاده یک سال و نیم پیش، از تصمیم خود برای زندگی در خارج از ایران خبر داد و به آلمان رفت.

او در آن زمان در اینستاگرام نوشت: “کسی به اروپا دعوتم نکرده و در باغ سبز به رویم باز نشده. اما رنج و سختی غربت را بجان می‌خرم چون نمی‌خواستم پای سفره ریاکاری، دروغ، بی‌عدالتی و چاپلوسی بنشینم. این تصمیم از کسب طلای المپیک هم سخت‌تر است، اما هر کجا باشم فرزند ایران زمین باقی می‌مانم. پشت به دلگرمی شما می‌دهم و جز اعتماد شما در راه سختی که قدم گذاشته‌ام، خواسته دیگری ندارم.”