رئیس جمهور ایران خواستار برخورد «قاطع» و «جدی» با آن دسته از نامزدهای انتخابات شد که پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا در برنامه‌های تبلیغاتی آنها رعایت نمی‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسن روحانی روز پنج‌شنبه، ۲۰ خرداد، در جلسه ستاد کرونا پس از دریافت گزارش‌هایی از عدم رعایت پروتکل‌ها و «عادی‌انگاری‌ها» توسط برخی نامزد‌ها در استان‌ها از وزیر کشور خواست تا با نامزد‌های متخلف برخورد قاطع و جدی و فوری صورت گیرد و اقدامات انجام‌شده به مردم اطلاع‌رسانی شود.

این اظهارات آقای روحانی یک روز پس از برگزاری گردهمایی انتخاباتی ابراهیم رئیسی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رئیس وقت قوه قضائیه در اهواز مطرح شده است.

بر اساس گزارش‌ها این گردهمایی با حضور هزاران نفر از مردم اهواز در ورزشگاه تختی این شهر برگزار شد.

در عکس‌های منتشرشده از این گردهمایی برخی حاضران بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی دیده می‌شوند.

در همین حال عکس‌هایی هم از گردهم‌آیی این نامزد در شهر یاسوج با حضور سعید محمد منتشر شده که در این عکس‌ها هم ازدحام مردم قابل توجه است.

ستاد کرونا اوایل خرداد اعلام کرده بود که برگزاری هرگونه «تجمع انتخاباتی در فضای بسته» و «راه‌اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی» از سوی نامزهای انتخابات ممنوع است