یوساکو میزاوا، میلیاردر ژاپنی، هشت نفر از شهروندان کشورش را دعوت کرده تا همراه با او با پرواز اسپیس‌اکس ‘ به ماه سفر کنند.

او در توییتر لینکی که از طریق آن می‌توان فرم درخواست را پر کرد به اشتراک گذاشته و همراه با آن در ویدئویی گفته: “دوست دارم افرادی با هر پیش‌زمینه‌ای به این پروژه ملحق شوند.”

او گفته سفر به ماه برای این افراد مجانی است و خودش تمامی هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد. این پروژه که “ماه عزیز” (dearMoon) نام گرفته، قرار است سال ۲۰۲۳ انجام شود.

او می‌گوید متقاضی‌ها باید دو شرط داشته باشند: او ل این که “هر فعالیتی” که انجام می‌دهند باید “به نوعی کمکی برای گروه بزرگ‌تری از افراد باشد” و دوم اینکه متقاضیان باید “مشتاق به کمک به سایر افرادی باشند که آرزوهای مشابهی دارند.”

آقای میزاوا می‌گوید: “من بلیت تمام صندلی‌ها را خریده‌ام و در نتیجه این یک پرواز اختصاصی است.”

یوساکو میزاوا یکی از غول‌های صنعت مد و از مجموعه‌داران آثار هنری است. او قبلا گفته بود که می‌خواهد از هنرمندان برای حضور در این سفر فضایی دعوت کند، اما بعدا عقیده‌اش را تغییر داد تا “افر اد مختلف در گوشه و کنار جهان بخت حضور در این سفر را پیدا کنند.”

او گفته: ” اگر شما خودتان را به عنوان یک هنرمند می‌نگرید، پس هنرمند هستید.”

یوساکو میزاوا سال ۲۰۲۰ هم به دنبال یافتن دوست دختری جدید بود تا در این سفر همراهی‌اش کند اما بعدا قضیه به دلیل “بروز احساسات متناقض” لغو شد.

نام آقای میزاوا سال ۲۰۱۸ به عنوان اولین مسافر خصوصی شرکت اسپیس‌اکس به ماه اعلام شد. این شرکت متعلق به ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلاست.

بهایی که این میلیاردر ژاپنی برای سفر به ماه پرداخته هنوز اعلام نشده است اما به گفته آقای ماسک او “پول هنگفتی” داده است.

این سفر که برای سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده اولین سفر بشر به ماه از سال ۱۹۷۲ است.