دفتر مولوی عبدالحمید «اعترافات» منتسب به فرد بازداشت شده در مسجد مکی را تکذیب کرد

05

دفتر مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، گزارش‌های منتشر شده در بعضی رسانه‌ها در مورد «اعترافات» فرد بازداشت شده در مسجد مکی را تکذیب کرده است.

اخیرا به نقل از دفتر مولوی عبدالحمید گزارش شد که فردی که قصد مسموم کردن او را داشته توسط انتظامات مسجد مکی بازداشت و تحویل ماموران امنیتی شده است.

براساس این گزارش‌ها، حضور این فرد به عنوان طلبه ظن انتظامات مسجد را برانگیخت و پس از بازداشت، او اعتراف کرد که نهادهای امنیتی با پرداخت پول به او ماموریت داده بودند تا به مولوی نزدیک شده و او را مسموم کند. این ماموران سپس فرد مورد نظر را تحویل مقامات امنیتی استان دادند.

هفته گذشته رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان گفت که نزدیکان مولوی عبدالحمید باید اتهام علیه این فرد را ثابت کنند وگرنه باید پاسخگو باشند. او گفت که فرد مذکور از انتظامات مسجد شکایت کرده است.

روز گذشته برخی رسانه‌های نزدیک به حکومت گزارش کردند که فرد مورد نظر به نام یحیی استادی روز ۲۷ خرداد «به طور خودسرانه و غیرقانونی» توسط نزدیکان مولوی عبدالحمید به مدت سه روز زندانی شد.

از جمله روزنامه شرق نوشت این فرد گفته است که نزدیکان مولوی او را برای اخذ اعترافات دروغ در مورد طرح ترور وی شکنجه و تهدید کردند.

در پاسخ، دفتر مولوی عبدالحمید با انتشار متنی در شبکه‌های اجتماعی این اتهام را به شدت رد کرده است. این دفتر ضمن درج شرحی از بازداشت «فرد مشکوک» گفته است که پس از دستگیری او توسط انتظامات مسجد و اظهارات ضد و نقیض این فرد، با خانواده او تماس گرفته می‌شود.

در این زمان او می‌گوید دو نفر به او ماموریت داده بودند مولوی عبدالحمید رامسموم کند و در نتیجه، او تحویل مقامات امنیتی استان می‌شود. به گفته این دفتر، قرار نبوده است این موضوع رسانه‌ای شود اما به طریقی منتشر شده است.

دفتر مولوی عبدالحمید اتهام شکنجه این شخص را به شدت رد کرده و گفته است که «سناریوسازی، اعتراف‌گیری با شکنجه و اعمال فشار در مرام و اعتقاد ما نیست و نه تنها هیچ جایی در مجموعۀ دارالعلوم و مسجد مکی زاهدان ندارد بلکه بارها از آن انتقاد شده است.»

این دفتر نوشته است: «تبلیغات وسیعی که رسانه‌های وابسته به حکومت راه‌ انداخته‌اند، پروپاگاندا، شانتاژ تبلیغاتی و مطالبی بدور از صداقت هستند. اگر مدعی‌العموم می‌خواهد به توصیۀ اخیر رهبری عمل کند، باید با این‌گونه رسانه‌های حکومتی که باعث تشویش اذهان عمومی شده و حقایق را وارونه جلوه می‌دهند، برخورد کند.»